K první nešťastné události došlo v pátek před jedenáctou dopoledne. Čtyřiačtyřicetiletého motocyklista v Branticích na Bruntálsku po nehodě utrpěl poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny, jeho stav byl važný.

"V pátek kolem 10:50 hodin v katastru obce Brantice došlo ke střetu motocyklu Kawasaki, na kterém jel 44letý řidič a nákladního vozidla Man (popelářského vozu), které řídil 62letý muž. Míra zavinění a další okolnosti nehody jsou předměte prověřování krnovských kriminalistů," komentovala nehodu mluvčí policie Pavla Jiroušková s tím, že policisté žádají případné svědky události či řidiče, kteří projížděli místem události před samotnou nehodou a mají k dispozici kamerový záznam, aby kontaktovaly přímo krnovské kriminalisty na tel. čísle 974 731 603, případně na e-mail br.2ook@pcr.cz.

Další nehody

Půl hodiny po patnácté hodině havaroval třicetiletý muž na silnici u Paskova na Frýdecko-Místecku. Ošetřen byl se zraněním hlavy a dolní končetiny. Krátce na to zamířily další zdravotníci k obci Vražné na Novojičínsku Sedmatřicetiletý motorkář utrpěl poranění dolní končetiny a následně byl předán do další péče v Novojičínské nemocnici.

"V sobotu 4. června dopoledne skončil dvaasedmdesátiletý motocyklista po kolizi v příkopu a s hlavou pod vodou. V bezvědomí jej odtamtud vytáhli svědkové události. Na místo, do obce Horní Lhota na Ostravsku, ještě před posádkami ZZS dorazili pomoci také dva first respondeři. U muže selhávalo dýchání a lékař LZS proto musel přistoupit k intubací dýchacích cest, stejně jako k zajištění přístrojem řízené ventilace. Pacient s mnohočetnými poraněními byl po dalších opatřeních transportován vrtulníkem do nemocnice, a to v kritickém stavu," dodal závěrem mluvčí Humpl.

"Na všech místech zasahovaly vždy pozemní posádky záchranné služby i vrtulník. Pacienti pak byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni do ostravské Fakultní nemocnice, pouze jeden do spádového zdravotnického zařízení," řekl v úvodu tiskové zprávy mluvčí zdravotnické záchranné služby kraje Lukáš Humpl.