Policisté začali okamžitě s šetřením nehody. Z předběžně zjištěných informací na místě zjistili, že senior se svým Seatem Ibiza přijížděl z vedlejší silnice a nedal zřejmě přednost popelářskému vozidlu, které jelo po hlavní silnici, čímž došlo k jejich střetu. Vozidla následně skončila v příkopě.

Sešrotovaná dodávka na D1.
Dopravní nehoda na D1, dodávka narazila do kamionu

„Bohužel řidič osobního vozidla kolizi nepřežil. V autě cestoval sám. Řidič popelářského vozu je nezraněn, jeho dva spolujezdci ale ano a byli předáni do rukou zdravotníků,“ přiblížila okolnosti nehody Eva Michalíková z Policie ČR.

Ulice Polanecká a  5. května byly pak zhruba na tři hodiny uzavřeny, neboť hasiči vyprošťovali z příkopu jak osobní automobil – pomocí předního navijáku cisterny, tak i těžký popelářský vůz. K tomu museli použít silný zadní naviják vyprošťovacího speciálu MB Actros Bizon.

Na místo události byly vyslány rovněž tři týmy zdravotníků – lékařský rendez-vous a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. Senior zůstal ve svém voze zaklíněn, záchranáři tak ihned po jeho vyproštění zahájili resuscitační péči. „Zasahující lékař však zjistil mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem. Následně musel konstatovat smrt pacienta,“ doplnil mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Nehoda na dálnici D1 u Bravantic, ktreou 28. srpna způsobil ujíždějící řidič.
VIDEO: Šílená jízda Lotyše, způsobil nehodu u Bravantic a skončil ve vazbě

Ošetřen byl pětačtyřicetiletý muž s těžkým poraněním páteře a břicha. Týmy ZZS jej zajistily krčním límcem a podtlakovou matrací, podaly léky a kyslík. Muž ve věku jednadvaceti let utrpěl zranění horní končetiny lehkého charakteru.

„Oba pacienti byli po ošetření transportováni do ostravské Fakultní nemocnice, kde je záchranáři předali na urgentním příjmu a úrazové ambulanci,“ doplnil Humpl.