„Hned sedm nehod se stalo kolem osmé hodiny ranní. Hasiči vyprošťovali havarované osobní automobily z příkopů či asistovali odtahové službě, ošetřovali a přenášeli zraněné cestující a zabezpečovali vozidla před případným požárem,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon museli hasiči povolat k nehodě v ostravské části Václavovice, kde auto skončilo vedle silnice na střeše. Havárie se obešla bez zranění.

Ke karambolům docházelo i v dalších regionech kraje. Na střeše skončil také osobní automobil Kia v Široké Nivě na Bruntálsku. Tato nehoda si vyžádala zranění řidičky (58 let).

„V levotočivé zatáčce na namrzlém povrchu komunikace dostala smyk. Ten nezvládla a vyjela za pravý okraj vozovky. Automobil narazil do silničního příkopu, kde se převrátil na střechu. Při nehodě řidička utrpěla těžká zranění. Letecky byla transportována do nemocnice v Ostravě. Způsobená škoda na vozidle činí 150 tisíc korun,“ uvedla bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková