„Z dosud nezjištěného důvodu došlo k převrácení kamionu na spojnici dálnice D1 a ulice Mariánskohorské. Řidič (ročník 1980)  vezl kamion plný odpadu, který se na vozovku vysypal. Na místě zasahují všechny složky IZS a cesta je v obou směrech průjezdná pouze v jednom jízdním pruhu. Policisté odklání dopravu a žádají řidiče, aby dbali jejich pokynů. Řidiče kamionu museli vyprostit hasiči a následně ho předali do rukou záchranářů,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie v úterý ráno.

Během dne pak od policie přišla další doplňující informace. "V současné době je kamion stále na vozovce, nyní však „už na svých kolech“ nicméně stále platí omezení do jednoho jízdního pruhu z důvodu odklízení prací po dopravní nehodě," sdělila mluvčí policie před polednem. 

Patnáctkrát trestanému recidivistovi (37 let) se stalo osudným přepadení jedenašedesátiletého muže v Ostravě-Vítkovicích.
VIDEO: Takto loupil a okrádal v Ostravě, prý neměl na jídlo. Jste také oběť?

Nehodu pak pomáhali řešit také profesionální moravskoslezští hasiči. "Hasiči nejprve museli opatrně vyprostit z kabiny kamionu zraněného a zaklíněného řidiče, a to po odřezání střechy kabiny a použití hydraulických nástrojů," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

"Spojnice mezi kruhovým objezdem nad čtyřproudou Mariánskohorskou ulicí a dálnicí D1 tak bude zcela uzavřena minimálně do úterního poledne," doplnil mluvčí.