V úterý 1. března 2022 krátce před 23.30 hodin došlo k dopravní nehodě, která měla fatální následky. "Podle dostupných informací měl jet řidič (r. 1956) nákladním vozidlem Renault Master ve směru jízdy od ulice Na Jízdárně k ulici Vítkovická v Ostravě. Na ulici 28. října poblíž tramvajové zastávky MHD Krajský úřad měl z dosud nezjištěných příčin měl přehlédnout osobu zřejmě ležící na zemi, kterou následně vozidlem přejel. Muži (r. 1993) bylo způsobené zranění neslučitelné se životem. U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem," řekla moravskoslezská policejní mluvčí Eva Michalíková. 

Demonstrace na podporu Ukrajiny, 24. února 2022 v Ostravě.
Jak se aktuálně také zapojit? V Ostravě se zvedla obrovská vlna solidarity

Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti a žádají o pomoc taqké veřejnost. "Dle dostupných informací se na místě měla nacházet žena, která venčila psa, proto ji žádáme, aby se přihlásila na jakoukoli policejní služebnu či se obrátila na tísňovou linku 158," uvedla dále mluvčí policie. 

V souvislosti s touto tragickou událostí se obracíme i na případné svědky dopravní nehody, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě a samotný děj střetu tak mohli vidět, aby se obrátili na linku 158. Také žádáme řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se také obrátili na tísňovou linku 158.

Zásah záchranářů

Třicet minut před půlnocí přijali krajští operátoři informaci o střetu dodávkového automobilu s chodcem. Na místo události ihned vyjelo lékařské rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci. První záchranáři byli u postiženého během čtyř minut od převzetí výzvy k zásahu.

Zvýšený pondělní nápor na oddělení občanských průkazů a cestovních pasů ostravského magistrátu.
Jarní prázdniny, nebo obavy z války? V Ostravě se na doklady tvoří fronty

"Osmadvacetiletý muž byl po střetu v bezvědomí a přímém ohrožení života, jeho dýchání selhávalo. Zasahující lékařka zjistila mnohočetná poranění hlavy, hrudníku a také končetin. Týmy ihned započaly s poskytováním přednemocniční neodkladné péče. I přes jejich úsilí došlo následně k zástavě krevního oběhu a záchranáři museli zahájit rozšířenou resuscitaci. Veškerá snaha však byla marná a pacient po několika desítkách minut podlehl vážným zraněním, která utrpěl," sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.