V kopci dokonce uvízl kamion. Podobná situace nastala také ve směru z Kyjovic na Pustou Polom. Problémy hlásil i tah z Frýdlantu nad Ostravicí na Staré Hamry. Ve stoupání kolem přehrady Šance bylo nutné použít řetězy, dopravu brzdily stojící kamiony.

V Moravskoslezském kraji došlo od nedělního večera do pondělního dopoledne k několika nehodám. Většinou šlo o drobné kolize, které naštěstí skončily „jen" pomačkanými plechy.

První potíže začaly již v neděli večer, kdy se prudce ochladilo a silnice, zejména v mostních úsecích, začaly namrzat.

Nehoda na RudnéNehoda na Rudné

Například v Rudné ulici v Ostravě se ve směru na Porubu srazilo hned šest vozidel. Hromadná nehoda, která se stala na mostě přes řeku Odru, si vyžádala dva zraněné. Na místě zasahovali policisté, zdravotníci a hasiči.

„Hasiči zajišťovali místo nehody a předali týmům zdravotnické záchranné služby dvě zraněné osoby z jednoho auta – dospělou ženu a malého chlapce. Asistovali při jejich ošetřování a zabezpečili všechna havarovaná vozidla před požárem. Na silnici pomocí výstražných kuželů vytýčili koridor, kterým projížděla čekající auta. Pomohli několik havarovaných aut naložit na vozidla odtahové služby, zbývající byla schopna přejet do odstavného pruhu. Nakonec silnici uklidili," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Silničáři první sněhový příval bez větších problémů zvládli. Například v Ostravě byly všechny silnice sjízdné.

„Do terénu vyrazily sypače Ostravských komunikací a chemicky ošetřily všechny úseky silnic, které v zimě udržují. Celkem jsme použili dvaatřicet tun soli a po chemickém ošetření jsou silnice na území města mokré a sjízdné," řekl Jiří Maléř z Ostravských komunikací.