"Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů řešily odstraňování padlých či poškozených stromů, které neunesly váhu sněhové nadílky, mezi časté zásahy patřilo vyprošťování či odtahování uvízlých autobusů a nákladních vozidel," uvedl v pátek v noci k souhrnu mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. 

Podívejte se na zásah hasičů

Zdroj: Youtube

Nejvíce událostí spojených s příchodem zimního počasí řešili hasiči na území města Ostrava - bylo jich 59. Druhým okresem v pomyslném žebříčku je Karviná se 45 událostmi, následuje Nový Jičín s 39, Frýdek-Místek s 33, Opava s 31 a Bruntál se šesti takovými zásahy.

Úklid sněhu na letišti Leoše Janáčka Ostrava, 16. prosince 2022, Mošnov.
VIDEO: Aby se mohlo létat. Takto se od sněhu čistí Letiště Leoše Janáčka Ostrava

"Tři jednotky sboru dobrovolných hasičů se zapojily do pomoci s úklidem hlavních silnic na území města Ostravy, se svými cisternami a nasazenými pluhy odklízely sníh. Ve spolupráci s technikou správce komunikace jsme pomohli přibližně 20 kamionům, které uvízly v kopci na silnici I/57 u obce Vrchy," pokračuje mluvčí. 

Sníh, komplikace, Ostrava-Poruba, 16. prosince 2022.
Ostrava pod sněhem: nehody, kolaps MHD, zpoždění nejen vlaků

V Dolních Marklovicích jsme z uvízlého autobusu evakuovali 34 dětí a jednu dospělou osobu, dopravce pro ně zajistil náhradní přepravu. Vše se obešlo bez zranění.