K inkriminované dopravní nehodě došlo 20. prosince 2023 kolem 04:50 hodin na přechodu pro chodce v ulici Českobratrské v Moravské Ostravě.

Policisté hledají svědky dopravní nehody v centru Ostravy.Policisté hledají svědky dopravní nehody v centru Ostravy.Zdroj: se souhlasem PČR

„Dle zjištěných informací měla 45letá žena jít po přechodu pro chodce, když ve stejnou dobu projíždělo ulicí vozidlo značky Audi A4 AVANT červené barvy. Řidič vozidla nedal ženě přednost, narazil do ní, v důsledku čehož došlo k jejímu zranění. Dosud neustanovený řidič vozidla nejenže nezastavil a neposkytl chodkyni první pomoc, ale v jízdě pokračoval," sdělila mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková s tím, že kriminalistům se podařilo zjistit, že se na místě nehody v danou dobu mělo pohybovat několik osob.

Místo nehody. Foto se souhlasem HZS MSK
VIDEO: Tragédie na Rudné. Opilý řidič zavinil smrt, pak se z místa snažil utéct

Právě na tyto svědky nehody se nyní policisté obracejí s výzvou o spolupráci při jejím vyšetřování. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158, případně na mobilní číslo 603 847 344.

Odboráři kvůli situaci v LIBERTY Ostrava volají na poplach a zvou všechny kolegy i veřejnost na protestní mítink na 22. února v poledne k hlavní vrátnici, 8. 2. 2024.
Liberty Ostrava stojí už dva měsíce, lidé dál zůstávají doma. Co se má změnit

Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a ublížení na zdraví z nedbalosti.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Patrik Hujdus: Velké investice do oprav bytového fondu by mohl pokrýt úvěr

Zdroj: Deník/Kateřina Součková