„Podle prvotních informací jela cyklistka (r. 1971) po ulici Přívozská a zřejmě si nevšimla či nerespektovala červené světelné signalizační zařízení. Vjela na červenou do křižovatky, kde právě projížděl trolejbus. Nejdříve došlo k jejich střetu, následkem čehož byla žena na kole odhozena pod kolo trolejbusu, kde zůstala zaklíněna," sdělila Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Na místo během několika málo minut dorazili policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava, kteří neprodleně ženě poskytli první pomoc. Cyklistka utrpěla zranění končetiny a vzhledem k silnému krvácení jí hlídka PČR zaškrtila ránu a poskytla přednemocniční první pomoc.

Dopravní nehoda v ulici Frýdecká v Ostravě, 18. dubna 2023.
Auto na přechodu v Ostravě srazilo cyklistu, policie hledá svědky

Zraněná žena byla posléze předána do rukou zdravotníků. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Okolnostmi a příčinami této dopravní nehody se nyní policisté budou zabývat. Doprava na místě byla po dobu nezbytně nutnou omezena, v současné době je křižovatka ulic Českobratrská a Přívozská bez omezení a plně průjezdná," dodala Eva Michalíková.