Vše začalo již v sobotu večer. Na Opavsku dokonce museli uzavřít celou vozovku. "Po 20. hodině došlo k uzavření komunikace I/11 od sjezdu na Velkou Polom ve směru na Opavu, a to v obou směrech. Kvůli zledovatělému povrchu nebyla silnice sjízdná. Zaznamenali jsme také několik dopravním kolizí, při kterých utrpěla jedna osoba zranění lehčího charakteru. Po půl hodině se podařilo obnovit provoz ve směru na Ostravu, poté byl obnoven provoz i ve směru na Opavu," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Spadlý strom, ilustrační foto.
Na projíždějící automobil na Bruntálsku spadl strom

"V rámci kraje jsou nyní všechny komunikace s opatrností sjízdné. Řidiči však ať přizpůsobí jízdu svým schopnostem a klimatickým podmínkám – namrzající déšť či mrholení," doplnila mluvčí v sobotu po 21. hodině.

Podle informací ze sociálních sítí ale problémy trvaly celou noc. Tzv. "sklínku", tedy krajně kluzskou silnici, hlásili řidiči z Frýdlantu nad Ostravicí, Frýdku-Místku a okolí, ale i jinde v kraji. K havárii a sjetí ze silnici došlo i na tzv. prodloužené Rudné, na led na cestách a mrholení upozorňovali řidiči v Klimkovicích i jinde v kraji.

V akci byli také zdravotníci, lidé padali 

Napilno měli během sobotního večera a noci kvůli zledovatělým chodníkům i slnicím také záchranáři. "Mezi sobotní osmnáctou hodinou a nedělním ránem tak musely posádky ZZS zasahovat u celkem sedmnácti pacientů. Nejvíc událostí se odehrálo na Novojičínsku (šest) a na Opavsku (pět). Kromě pádů chodců na chodnících to byly také dvě dopravní nehody vozidel, obě na Opavsku," uvedl mluvčí moravskosleszkých záchranářů Lukáš Humpl. 

Extrémní vytrvalostní závod LH24, 28. ledna 2023, Ostravice.
VIDEO: Extrémní zimní maraton, Lysá hora, Beskydy. Stovky lidí běží celou noc

Jak doplnil, zraněno bylo devět mužů a osm žen ve věku mezi šestnácti a dvaasedmdesáti lety. "Zranění byli vesměs lehce nebo středně závažně, všichni byli při vědomí. Jednalo se nejčastěji o poranění hlavy, horní či dolní končetiny a ve dvou případech také zad. Pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni k dalšímu ošetření do spádových zdravotnických zařízení," dodal mluvčí. 

K TÉMATU 

Počasí, neděle 29. ledna 

Ráno a dopoledne většinou polojasno, ojediněle mrznoucí mlhy. Během dne oblačno, přechodně až zataženo. Nejvyšší teploty -2 až +1 °C, na horách -8 až -4 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s. (zdroj: ČHMÚ)