„Mohu potvrdit, že dnes krátce před 13. hodinou došlo k dopravní nehodě mezi chodkyní a tramvají v Ostravě-Hrabůvce na ulici U Haldy. Na základě prvotních informacích měla dívka ve věku 16 let dobíhat na tramvaj, ale zřejmě si nevšimla, že z protisměru přijíždí další tramvaj, které vstoupila do jízdní dráhy, čímž došlo ke  střetu,“ uvedla Eva Michalíková z Policie ČR.

Dívka utrpěla zranění, se kterým byla předána do rukou zdravotníků. Dechová zkouška u řidiče tramvaje byla negativní a k jinému zranění u cestujících nedošlo.

Vyšetřování večerní srážky člověka na přechodu pro chodce mezi Porubou a Třebovicemi v Ostravě, 24. 11. 2023.
VIDEO: Tragická nehoda v Ostravě. Tramvaj srazila ženu, zřejmě šla na červenou

Příčinami a okolnostmi se nyní zabývají dopravní policisté. „Znovu apelujeme na chodce, aby při přecházení vozovky či kolejiště byli obezřetní a věnovali maximální pozornost situaci. Vždy se řádně rozhlédli a přesvědčili se, že mohou bezpečně přejít. Tramvaj má vždy přednost před chodcem,“ správně upozornila Eva Michalíková.

Tragické následky měla týden stará nehoda, ke které došlo rovněž v Ostravě, v pátek 24. listopadu okolo 18. hodiny. V Ostravě-Porubě v Opavské ulici tehdy žena ve věku přes 80 let měla přecházet po přechodu pro chodce přes tramvajové koleje v době, když na semaforu pro chodce svítila červená - více zde.