U sjezdu na ulici Fryštátskou přestal své vozidlo ovládat a narazil do svodidel. Přes veškerou snahu svědků i lékařů se jej oživit nepodařilo.

V autě s ním cestovala dvaadvacetiletá dívka, která vyvázla bez zranění. Policistům řekla, že mladíka postihly zdravotní problémy. Po jeho kolapsu duchapřítomně převzala řízení a po zhruba dvou stech metrech se jí podařilo zastavit. S osádkou dalšího vozidla ihned začala s poskytováním první pomoci. Vzápětí se zapojili i hasiči a přivolaní záchranáři.

„Muž nejevil žádné známky života. Došlo u něj k zástavě dechu i selhání srdeční činnosti. Posádka převzala vedení resuscitačních pokusů a pokračovala rozšířenou resuscitací za použití přístrojové techniky a léků. Prováděla nepřetržitě nepřímou srdeční masáž, lékař zajistil dýchací cesty pacienta a umělou, přístrojem řízenou plicní ventilaci. Ani další půlhodina již profesionální péče však nevedla k obnovení krevního oběhu a lékař musel nakonec konstatovat smrt," řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Muž pravděpodobně zemřel na selhání srdce. Přesnou příčinu smrti ukáže až nařízena soudní pitva. Další okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Na místo byli povoláni i krizoví interventi záchranářů a policie. „Poskytovali první psychickou pomoc mladé ženě, jež ve vozidle rovněž cestovala a jevila známky akutní stresové reakce i několika členům rodiny zemřelého, kteří se dostavili na místo události," dodal Humpl.