Po srážce s dodávkovým vozidlem tramvaj vykolejila. Karambol se podle informací Richarda Paláta z ostravské policie obešel bez zranění. V tramvaji byl jeden člověk. K vyproštění vykolejené soupravy musela být povolána těžká technika a hasiči. 

Vše zatím nasvědčuje tomu, že viníkem je řidič dodávky, který nedal tramvaji přednost. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. V úseku byla nasazena náhradní autobusová doprava.

Četnost nehod tramvají v Ostravě poutá v poslední době velkou pozornost veřejnosti. Jak již ale Deník před časem informoval, počet karambolů se nijak výrazně neliší od jiných let a je několikanásobně nižší než v Praze nebo Brně.

Nehody tramvají se staly terčem vtípků na sociálních sítích, kde je dokonce ke stažení nabízen kalendář s tramvajovými nehodami. To ostře odsoudil ředitel ostravského dopravního podniku Daniel Morys. „Zamýšlím se nad morálním profilem autora, který evidentně zcela pohrdá traumatizujícími zážitky všech osob zúčastněných při dopravních nehodách a bez jakýchkoli bližších informací, například o osudech účastníků nešťastných událostí, vyrábí tuto cynickou zábavu,“ uvedl ředitel DPO.