Od ledna do konce července přišlo na silnicích Moravskoslezského kraje o život pětatřicet osob, dalších 148 utrpělo těžká zranění, s lehčími poraněními vyvázlo 1185 lidí. Oproti stejnému období loňského roku ubylo mrtvých (o šest), těžce zraněných (o 30) i lehce zraněných (o 64).

Policisté za prvních sedm měsíců letošního roku vyšetřovali 4618 nehod. V porovnání s minulým rokem to představuje pokles o dvaadvacet.

Nejvyšší počet nehod zaznamenali policisté na Ostravsku (1532), naopak nejméně na Bruntálsku (339).

Co se týká jednotlivých dnů, nejvíce se bouralo v pátek (788) a v úterý (730). Nejklidnější jsou neděle (479) a soboty (526).

Nejčastější příčinou havárií byl nesprávný způsob jízdy (2342). Při těchto karambolech zemřelo devět osob, sedmadvacet lidí utrpělo těžká a 304 lehká zranění. Následuje nepřiměřená rychlost (847), která si vyžádala šestnáct mrtvých, devětačtyřicet těžce a 364 lehce zraněných. Na třetím místě je nedání přednosti v jízdě (550) ¬– šest mrtvých, jedenačtyřicet těžce a 286 lehce zraněných.

Do konce července policisté vyšetřovali 210 kolizí vozidel s chodci, mezi kterými bylo i sedmapadesát dě­tí.

Pěší zavinili dvaasedmdesát nehod, z toho děti třiadvacet. Při těchto srážkách jeden člověk zemřel, dvanáct osob bylo vážně zraněno, lékaři ošetřili i devětapadesát lehce zraněných.

Ve 306 případech policisté u viníků nehod zjistili alkohol, který má na svědomí šest úmrtí, sedmnáct těžkých a 150 lehkých zranění.

Policisté od ledna do konce července evidovali dvaadvacet srážek s tramvají, 443 s lesní zvěří a šestatřicet karambolů s domácími zvířaty.

Během sedmi měsíců bylo zaznamenáno také dvaatřicet dopravních nehod na železničních přejezdech.