Nehoda tří osobních automobilů a jednoho nákladního se stala chvíli před 7. hodinou na spojnici Orlové s Karvinou, v zatáčce poblíž odbočky na Havířov.

S největší pravděpodobností některé z vozidel vyjelo do protisměru.

K místu okamžitě vyjeli hasiči, zdravotníci a policisté, a to i z Havířova.

Řidička osobního automobilu zaraženého pod nákladním automobilem byla však zraněna natolik vážně, že na místě zemřela. Několik dalších lidí bylo ošetřeno a převezeno do nemocnice. Jednoho pacienta přepravil vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. 

"Hlášeno bylo 5 zraněných. K oznámené nehodě vyjely pozemní posádky a z ostravské základny vzlétl i vrtulník s lékařem," řekl ještě v době zásahu mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Později zprávu rozšířil. U nehody zasahovalo celkem sedm týmů zdravotnické záchranné služby. O střetu několika osobních a nákladního vozidla v Orlové byli operátoři ZZS MSK informováni dvanáct minut před sedmou hodinou. Na místo ihned vyjely posádky ze základen záchranné služby v Orlové, Karviné, Havířově a vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy. Na místě pracovali tři lékařské a čtyři zdravotnické týmy.

"Záchranáři měli v péči celkem šest osob: Osmačtyřicetiletá žena zůstala zaklíněna v havarovaném vozidle, kde ji poskytoval první pomoc svědek události. Postižená nejevila známky života. Záchranáři pokračovali v započaté resuscitaci za pomoci přístrojové techniky a léků. Mnohočetná poranění, která utrpěla, však nebyla slučitelná se životem a na místě jim podlehla. Lékař ZZS musel konstatovat smrt pacientky. Sedmadvacetiletý muž byl po vyproštění hasiči ošetřen s vícečetnými poraněními a ve vážném stavu letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice. O pět let starší muž utrpěl poranění v oblasti trupu. Za pomoci vyprošťovacího rámu byl uložen do vakuové matrace a po podání léků jej tým ZZS transportoval do Městské nemocnice Ostrava. Do téhož zdravotnického zařízení byl pozemní cestou přepraven také devětadvacetiletý muž, a to s poraněním páteře a pánve. Jeho zranění klasifikovali lékaři ZZS rovněž jako těžké Další dva pacienti – šestadvacetiletá žena a třicetiletý muž, byli záchranáři ošetřeni se středně vážnými poraněními a poté předáni do další péče chirurgické ambulance karvinské nemocnice," informoval mluvčí Humpl. 

Po dobu záchranných prací a vyšetřování okolností nehody byla silnice uzavřená. 

"Na Ostravské ulici došlo ke kolizi čtyř vozidel, z toho jednoho nákladního. Pět osob bylo zraněno, jedna další žena na místě zraněním podlehla. Okolnosti, za jakých k nehodě došlo, se vyšetřují a bude je posuzovat i znalec," řekl Deníku policejní mluvčí Miroslav Kolátek. 

"Na hlavní tah mezi Karvinou a Orlovou ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Orlová a Karviná. Hasiči se zaměřili na vyproštění dvou osob (muže a ženy), pak pomáhali s ošetřováním dalších zraněných osob. Zraněno bylo šest osob z osobních automobilů, hasiči museli dvě z nich vyprošťovat pomocí hydraulických nástrojů a pak pomáhali týmům ZZS MSK s ošetřováním zraněných. Vyprošťovaná žena středního věku srážku nakonec nepřežila. S mladým mužem, kterého vyprostili, odletěl vrtulník LZS do ostravské nemocnice, ostatní byli odvezeni sanitkami ZZS MSK. Na únik provozních kapalin na silnici hasiči použili nasákavý sorbent. Po zdokumentování nehody hasiči silnici uklidili," popsal zásah mluvčí hasičů Petr Kůdela.