Nehoda na křižovatce ulic Výškovická a Čujkovova, jak uvedl na svém webu Dopravní podnik Ostrava, omezila spoje MHD. V úseku Zábřeh vodárna - Zábřeh - Výškovice a zpět byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Okolnosti střetu autobusu na lince číslo 48 a tramvaje na lince číslo 2, ke kterému došlo v pátek, necelou hodinu před uzavřením volebních místností v Ostravě-Zábřehu, policie stále vyšetřuje.  

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič autobusu zřejmě při odbočování vlevo přehlédl ve stejném směru jedoucí tramvaj linky číslo 2, načež došlo ke střetu obou vozidel,“ uvedla v pondělí dopoledne mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. Přesný počet cestujících není znám.

„V autobusu měly cestovat dvě či tři osoby a v tramvaji desítky cestujících. Do současnosti nedisponujeme informací, že by při nehodě došlo ke zranění osob. Nicméně cestující nesetrvali na místě události a toto opustili,“ doplnila Pokorná s tím, že policisté žádají svědky nehody, aby je kontaktovali na lince 158.

Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti, za které hrozí až pět let vězení.

Komunální a senátní volby 2018 v Ostravě.
VOLBY 2018 v kraji: překvapení pro prvovoliče, jasná výhra i podezření z kupčení
Nová čerpací stanice na CNG pro DPO v Hranečníku.
Konec „pendlování“ autobusů do Martinova. Plnička CNG je už i na Hranečníku