„Vůz značky Škoda Superb přejel zhruba 200 metrů před ulicí Vratimovskou při jízdě po Rudné ve směru od Vítkovic na Havířov do protisměrné části vozovky ulice Rudné, kde došlo k čelnímu střetu s vozem značky Ford Focus," přiblížila krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. To však nebyl konec. Vůz byl v důsledku střetu odhozen na jedoucí Škodu Fabiu. Obě auta se zachytila o svodidla a ta vymrštila první z vozů do kolony stojících vozidel. Tam narazil do dalších dvou aut – Renaultu Megane Peugeotu Expert.

Při nehodě nedošlo pouze ke škodě na majetku, ale i ke zranění. „Záchranáři převezli k hospitalizaci vážně poraněného třiačtyřicetiletého řidiče fordu focus a jeho lehce zraněného čtrnáctiletého spolucestujícího. Do nemocnice byl transportován i řidič vozu, který vjel do protisměru," dodala mluvčí Holčáková s tím, že viníkovi nehody hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Řidiči se tak přesvědčili, že si zvláště v adventní době musí dávat na cestách pozor. „Registrujeme v předvánočním období nejen zvýšený provoz na komunikacích, ale i spěch některých účastníků silničního provozu. Apelujeme na řidiče, aby svou jízdu přizpůsobili aktuálním klimatickým podmínkám a situaci v silničním provozu," uzavřela Gabriela Holčáková.