Osobní auto, v němž cestovali čtyři mladí muži skončilo po nehodě převrácené na střeše mimo cestu. „Vozidlo Volvo z dosud nezjištěných příčin přejelo do protisměru a následně do levé silniční příkopy. Zde narazilo do betonové zídky mostu a bylo vymrštěno vzhůru. Přeletělo přes Heraltický potok, kde narazilo do břehu potoka a zůstalo stát na střeše,“ uvedla policejní komisařka Pavla Jiroušková.

Na místo přijelo pět posádek záchranářů, čtyři pozemní z Opavy, dále z Krnova a z Ostravy rovněž vzlétl vrtulník. K Neplachovicím vyrazily i dva vozy profesionálních hasičů z Opavy. „Po příjezdu k zásahu bylo zjištěno, že osobní automobil skončil po nehodě na střeše mimo komunikaci a uvnitř zůstali zaklínění čtyři lidé, dva z nich v bezvědomí. Jednotka nasadila k vyproštění hydraulické nástroje, osoby byly na páteřové desce předány do péče přítomných zdravotníků. Hasiči následně pomohli s ošetřením a transportem do sanitek a vrtulníku,“ říká zastupující tiskový mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.

Zraněni byli všichni čtyři pasažéři. „Devatenáctiletý a čtyřiadvacetiletý muž byli v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři u nich zjistili poranění mozku. Za pomocí vyprošťovacího rámu byli uloženi do vakuových matrací, lékaři jim museli zaintubovat dýchací cesty a připojit je k umělé plicní ventilaci. Oba zraněné pak transportovali do traumatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava. Jednoho vrtulníkem, druhého pozemní cestou. Osmnáctiletý a o tři roky starší muž byli zraněni těžce. S poraněním hlavy a dolní končetiny, respektive hlavy a hrudníku, je záchranáři po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepravili na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice Opava,“ popisuje mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Okolnosti nehody nyní vyšetřují kriminalisté a dopravní policisté. „U všech účastníků nehody byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení pro případné vyloučení ovlivnění návykovými látkami,“ dodává Jiroušková.