Strakazamotaná dorybářského silonu ve větvích stromuu aquaparku Olešná na Frýdecko-Místecku si poranila nohu a musela být předána do ptačího útulku v Bartošovicích na Novojičínsku.

To kříženec německého ovčáka, který skončil v 15 metrů hluboké studni v Holasovicích na Opavsku měl větší štěstí a zřejmě vyvázl bez zranění.

"Jeden z hasičů se po změření koncentrace kyslíku a oxidu uhličitého slanil pomocí lezecké trojnožky dolů otvorem cca 40 x 50 cm, psa opatrně vzal do náruče a oba byli vytaženi nahoru. Pes patrně nebyl zraněn a byl předán majitelce. Hasiči jim doporučili ještě prohlídku u veterináře," sdělil Deníku mluvčí hasičůPetr Kůdela s tím, že Na parkoviště k akuaparku Olešná vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice ve Frýdku-Místku zhruba o dvě hodiny později.

"V rybářském silonu se na větvi zhruba 4 metry vysoko zmítala straka. Zachycená byla za nohu. Hasiči větev opatrně odřezali od stromu a na zemi ji silon ještě opatrněji odmotali," dodal Kůdela.

Noha vysvobozené straky byla zřejmě zlomená, proto raději straku předali pracovníkům ze Stanice pro záchranu živočichů v Bartošovicích, kteří sipro ni přijeli do místecké stanice HZS MSK.