K nehodě došlo na vyznačeném přechodu pro chodce.

Sedmapadesátiletý muž sedící za volantem vozidla Citroën Saxo vjel na přechod ve chvíli, kdy po něm přecházela osmasedmdesátiletá žena. Z dosavadního šetření vyplývá, že motorista nerespektoval světelnou signalizaci.

„Zřejmě se v prostoru zastávky městské hromadné dopravy plně nevěnoval řízení, přičemž na přechodu pro chodce zachytil přední částí vozu přecházející ženu. Řidič pravděpodobně nerespektoval ani světelné signalizační zařízení a signál červené barvy ,stůj´, umístěný před vyznačeným přechodem pro chodce,“ uvedla Holčáková.

Důchodkyně utrpěla těžká zranění. Na místě zasahovali záchranáři. „Po nehodě byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a dolní končetiny. Pacientka byla pomocí vyprošťovacího rámu uložena a zafixována do vakuové matrace. Záchranáři provedli intubaci dýchacích cest a připojení k umělé plicní ventilaci. Po základní stabilizaci následoval transport do zdravotnického zařízení. Žena byla přepravena na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Důchodkyně však později i přes okamžitou a vysoce specializovanou pomoc zemřela.

Řidič je obviněn z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Hrozí mu až šest roků vězení. Dechová zkouška vyloučila, že by měl v sobě alkohol. (per)