Poté, kdy o případu informoval Deník, kontaktovala redakci žena a její partner z Ostravy s tím, že okradenému muži hodlají pomoci. „Když jsme si článek přečetli, otřáslo to s námi. Říkali jsme si, že takový hyenismus není přece možný. Hned jsme se rozhodli, že pánovi pomůžeme. Bylo nám ho hrozně líto,“ řekla Michaela z Ostravy-Martinova. S partnerem Jiřím chtějí muži pořídit nový speciální telefon. „Nemáme však na něj kontakt,“ dodala Michaela.

Nevidomý měl u sebe speciální mobilní telefon.
Okradl slepce o speciální mobil, policisté ho chytili, telefon ale nemají

Deník se ujal role prostředníka, nevidomého muže navštívil a předal mu kontakty na dobrodince. „To jsem nečekal, překvapilo mě to. Chtěl bych jim moc poděkovat. Rád bych se s nimi osobně setkal,“ zareagoval zaskočený Michal.

Samotné přepadení se odehrálo na ulici nedaleko jeho bydliště. Agresor ho oslovil historkou, že se znají z Havířova. Později se omluvil za omyl, Michala však dále sledoval. „Cítil jsem, že se kolem mě pořád motá. Řekl jsem mu, aby zmizel a dal mi pokoj. Chtěl jsem zavolat známému, do jaké situace jsem se dostal, a že je pořád někdo za mnou. Než jsem ale stačil vytočit nějaké číslo, už jsem o telefon přišel,“ řekl Deníku Michal a dodal: „Řval jsem jako siréna, muselo mě být slyšet hodně daleko. Přiběhly ke mně dvě holky, které venčily psa, a pomohly mi,“ vzpomínal.

Strach

Okamžiky hrůzy se Michalovi stále vracejí. „Bojím se. Na druhou stranu ale se strachem nelze žít. Od té doby jsem už byl venku, ale kroutím hlavou na všechny strany, jestli odněkud nepřichází podezřelý zvuk,“ dodal Michal, který uvažuje o pořízení něčeho na svou ochranu. „Možná pepřák, alarm, ještě nevím. Abych byl aspoň něčím vybavený,“ řekl.

Za útok na těhotnou družku byl muž odsouzen k sedmi rokům žaláře.
"Dítě z tebe vymlátím,“ řekl muž z Ostravy těhotné družce. Pak do ní začal kopat

Nový telefon

Zloděje policisté zadrželi po několika dnech. K činu se přiznal. Jak uvedl, telefon prodal neznámému muži. „Bez telefonu nemůžu být. S nevlastním bratrem teď řešíme dědictví, tak jsem si od něj na nový telefon půjčil peníze a poprosil ho, ať to odečte z mého podílu,“ řekl Michal, který si již přístroj koupil v tyflopomůckách.

„Ten telefon mu zaplatíme,“ reagovali čtenáři Deníku. S Michalem se již telefonicky spojili a domluvili se na podrobnostech.

Michal se i s ohledem na další okolnosti chystá z Ostravy odstěhovat. O svém novém bydlišti ještě nemá jasno. „Kdybych tu našel nějakou hodnou holku, v Ostravě bych zůstal,“ uzavřel.