VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prazdroj rozdělil mezi neziskovky dva a půl milionu

Ostrava /FOTOGALERIE/ -Plzeňský Prazdroj mezi neziskové a příspěvkové organizace dva a půl milionu korun. Peníze pomohou dětem, handicapovaným, sportovcům i kultuře.

26.1.2011
SDÍLEJ:

Nejvíce hlasů měl projekt Hrej, skákej, křič, hlavně konej dobro. Symbolický šek z rukou manažera Radegastu Ivo Kaňáka a manažerky firemních vztahů a komunikace Drahomíry Mandíkové převzal ředitel Salesiánského střediska Don Bosco Jiří Caha (uprostřed).Foto: Karel Kita

O vítězných projektech programu PRAZDROJ LIDEM, který již devět let přispívá ke zlepšení života, rozhodují svými hlasy lidé, kteří v tomto regionu žijí. I tady padl rekord: letos bylo zasláno téměř osmnáct tisíc hlasů, což je o třetinu více než loni. Díky dárcovským SMS se částka poskytnutá Prazdrojem navýšila o dalších 51 543 korun.

Devátý ročník dospěl do finále


Slavnostní večer, v jehož průběhu převzali představitelé sedmnácti organizací, jejichž projekty nejvíce zaujaly veřejnost, symbolické šeky, se tentokrát konal v „Radegastově svatyni“ –novém návštěvnickém centru Pivovaru Radegast v Nošovicích. Ještě předtím se mohli zájemci při prohlídce pivovaru „podívat sládkům přes rameno, jak se vaří správné hořké pivo pro pravé chlapy“.

Celý večer, který zahájil manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák slovy „Vítejte u nás doma“, pak provázela dobrá nálada a spousta radosti.

Vítězem ve veřejném hlasování s nejvyšším počtem bodů se letos stal projekt Hrej, skákej, křič, hlavně konej dobro Salesiánského střediska volného času Don Bosco. Kromě šeku na tři sta tisíc korun tento projekt obdržel také nejvyšší finanční částku prostřednictvím dárcovských SMS – 9 612 korun.

„Téměř jsme tomu nevěřili. Mile mě překvapilo, že nás tolik lidí podporuje, pro naši práci to má obrovský význam,“ usmíval se při přebírání šeku ředitel Salesiánského střediska Mgr. Jiří Caha. Úspěšní byli už i v předcházejícím ročníku programu PRAZDROJ LIDEM a díky grantu se podařilo vybudovat novou klubovnu Archa, v níž tráví volné chvíle celé rodiny. „Jsme vděčni všem našim příznivců a moc všem děkujeme za podporu. Určitě to zkusíme do třetice i příští rok,“ dodává.

Druhý nejvyšší počet hlasů získal projekt Malí záchranáři, o který žádal třinecký Přístav dětství. „Hlasovali pro nás lidé z celé republiky. Je to projekt, kde jde skutečně o život. Začínáme jej nyní realizovat ve všech centrech Baby clubu Kenny a budeme určitě inspirací pro ostatní,“ říká ředitelka Baby clubu Kenny a zakladatelka kojeneckého plavání Eva Kiedroňová.

Z Třinecka letos byly úspěšné čtyři projekty: na nové hřiště se mohou těšit rodiny dětmi v areálu městského koupaliště, občanské sdružení Chewal z Bystřice nad Olší s projektem Hiporehabilitace aneb S koníky nám to klape a Štývarův dětský sbor, který letos oslaví již padesát let. „Děkujeme za všechny, kteří v Třinci zpívají – a nejsou to jen děti, zpívat bude skutečně celý Třinec,“ tvrdí zástupkyně ředitele Domu dětí a mládeže Jana Hrubcová.

Milion pro Ostravu


K nejzajímavějším letos určitě patřil projekt Restaurování rokokových varhan, jimiž se bude moci pochlubit nejstarší gotický kostel svatého Václava v Ostravě.

„Uděláme vše pro to, aby se varhany, které pocházejí z konce 18. století, mohly kostelem rozeznít již koncem září na svátek svatého Václava,“ slíbil při přebírání šeku farář římskokatolické farnosti Jan Plaček. Ostrava letos zabojovala. Grant se podařilo získat hned šesti projektům – mimo jiné i ostravské zoo, kde si budou moci návštěvníci prohlédnout model kostry hrocha obojživelného v životní velikosti, nové auto si může zakoupit mobilní hospic Ondrášek, handicapované děti už se těší na svůj tábor s uměleckým zaměřením Stružielka, který pro ně každoročně připravují ostravští rotariáni, grant dostala i mateřská škola Oty Synka v Ostravě-Porubě.

Zaměstnanci pivovaru dali letos nejvíce hlasů projektu Sportem pro zdravý život našich dětí a Rada reprezentantů mladým stolním tenistům z Frýdlantu nad Ostravicí.

Radegast ocenil i hejtman


Během uplynulých devíti ročníků programu PRAZDROJ LIDEM – dříve pod názvem Občanská volba - rozdělil Plzeňský Prazdroj na Frýdecko-Místecku, Třinecku, Jablunkovsku a v posledních letech i v Ostravě téměř devatenáct milionů korun a podpořil 110 projektů. „Je to perfektní program, který již má svou tradici. Jsme nesmírně vděčni Plzeňskému Prazdroji, díky němuž se podařilo realizovat spousta projektů, na které by se určitě těžce sháněly peníze,“ tvrdí členka Rady reprezentantů, senátorka Eva Richtrová.

„Na programu je úžasné, že vtahuje do dění stále víc občanů daného regionu a umožňuje jim vyjádřit představu o tom, který projekt peníze nejvíce potřebuje. Velmi si vážíme toho, že i v dnešní ekonomicky složité době mnoho lidí projekty podporuje pomocí dárcovských SMS. Jsou to peníze, které určitě přispějí k úspěšné realizaci mnoha z přihlášených projektů,“ říká manažer firemní značky Plzeňského Prazdroje Vladimír Jurina.

Právě v minulých dnech obdržel Pivovar Radegast Cenu hejtmana kraje Za společenskou odpovědnost. Soutěž hodnotila firmu nejvíce odpovědnou ke svým zaměstnancům, k životnímu prostředí a regionu. „Je to pro nás výjimečné ocenění a program PRAZDROJ LIDEM je nedílnou součástí,“ říká manažer Radegastu Ivo Kaňák, který cenu z rukou hejtmana přebíral.

I desátý ročník přinese novinky


V polovině letošního roku bude vyhlášen již desátý ročník programu PRAZDROJ LIDEM. „Stále je co vylepšovat. I jubilejní desátý ročník proto opět přinese některé novinky,“ slíbil Vladimír Jurina, který stál před lety u zrodu tohoto programu. Takže „Dej Bůh štěstí“ – popřáli si všichni závěrem slavnostního večera tradičním pivovarským pozdravem a už se těší na další ročník.

>> Finanční dar z programu PRAZDROJ LIDEM získalo sedmnáct projektů

V právě ukončeném devátém ročníku programu PRAZDROJ LIDEM získaly nejvíce hlasů a finanční příspěvek tyto projekty:


* Hrej, skákej, křič, hlavně konej dobro– 300 000 Kč

Salesiánské středisko volného času Don Bosco pracuje již více než dvacet let s dětmi a mládeží romského etnika v Ostravě. Cílem projektu je modernizace střediska, zakoupení vybavení pro amatérský sport, kulturní a zájmovou činnost, výchovu, vzdělávání a aktivní odpočinek, což povede k dalšímu zlepšení práce se sociálně znevýhodněnými dětmi a jejich rodinami. Tento vítězný projekt získal celkem 2 378 hlasů, finanční podpora z DMS 9 612 Kč.

* Malí záchranáři– 270 000 Kč

Přístav dětství s programy Baby clubu Kenny již řadu let pořádá kurzy rodinného cvičení a plavání, které nyní budou rozšířeny o nácvik sebezáchranných dovedností při náhodném pádu do vody. Cílem projektu je naučit rodiče i děti předvídat nebezpečí, preventivně zajistit bezpečné podmínky a v případě potřeby umět poskytnout záchranu a první pomoc. 1653 hlasů, finanční podpora z DMS 2 268 Kč.

* Dětské vyžití na letním koupališti v Třinci– 270 000 Kč

Již v letos vyroste na třineckém koupališti zcela nové dětské hřiště s řadou zajímavých a lákavých atrakcí, novým pískovištěm, pružinovými houpačkami, kolotočem, lezeckou stěnou a dalšími atrakcemi. V blízkosti dětského bazénu bude instalováno celkem devět herních prvků pro lepší využití volného času malých návštěvníků. 1648 hlasů, finanční podpora z DMS 1431 Kč.

* Restaurování rokokových varhan v kostele sv. Václava– 240 000 Kč

Prostředky budou využity na dokončení restaurátorských prací rokokových varhan z konce 18. století, jež jsou zapsány v Ústředním seznamu kulturních památek a ostravská farnost je získala darem ve velmi poničeném stavu z kostela sv. Mikuláše ve Fulneku-Vlkovicích. Cílem je záchrana těchto varhan a zvýšení atraktivity kostela sv.Václava, který je nejstarším kostelem v Ostravě.1138 hlasů,finanční podpora z DMS 6 777 Kč.

* Hřiště ke hraní jako stvořené– 60 000 Kč

Základní a mateřská škola v Raškovicích nyní může modernizovat dětské hřiště. Z grantu budou pořízeny nové herní prvky a plochy na míčové hry, aby mohla být zahrada více využívána k sportovnímu a pohybovému vyžití dětí. 1098 hlasů, finanční podpora z DMS 1215 Kč.

* Nový interaktivní koutek pro Zoo Ostrava– 130 000 Kč

Prostředky umožní vybudování nového interaktivního koutku, v němž se mohou návštěvníci seznámit prostřednictvím kosterního modelu v životní velikosti s anatomií hrocha obojživelného, „erbovního“ zvířete ostravské zoo, který bude umístěn v nově zrekonstruovaném pavilonu hrochů. 1063 hlasů, finanční podpora z DMS 1485 Kč.

* Mezinárodní folklorní festival CIOFF Frýdek-Místek 2011– 140 000 Kč

Dětský folklorní soubor Ostravička připravuje již 17. ročník mezinárodního festivalu, který patří nejvýznamnější v ČR a již tradičně se na něm představují špičkové soubory ze všech koutů světa. Až doposud na něm vystoupili umělci ze čtyř desítek států. 999 hlasů, finanční podpora z DMS 4266 Kč.

* Zahrada – centrum zdravého učení– 120 000 Kč

Grant umožní dovybavit školní zahradu Základní a mateřské školy Naděje ve Frýdku-Místku, která se zaměřuje na vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, novými herními prvky. Vznikne zde i relaxační kout a zahradní učebna, která bude sloužit jak zdravým, tak i dětem s kombinovaným postižením a autismem. 888 hlasů, finanční podpora z DMS 1215 Kč.

* Plavání pro malé i velké– 90 000 Kč

Novinkou frýdeckomísteckého plaveckého oddílu jsou plavecké disciplíny ploutvové plavání a akvabely včetně gymnastické přípravy, o které je velký zájem Získané prostředky pokryjí náklady na pronájmy, zakoupení speciálních monoploutví a umožní zpřístupnit tyto aktivity i sociálně slabším dětem. 802 hlasů, finanční podpora z DMS 513 Kč.

* Stružielka 2011– 120 000 Kč

Projekt umožní týdenní pobyt na táboře s uměleckým zaměřením padesáti handicapovaným dětem z Ostravska a Kysuc, který každoročně pořádá ostravský Rotary club ve spolupráci s Múzickou školou v Ostravě-Mariánských Horách a Rotary Club Žilina pod názvem Stružielka. Celkem se v něm už vystřídalo více než devět set dětí a mladých lidí s různým stupněm zdravotního či mentálního postižení. 789 hlasů, finanční podpora z DMS 1809 Kč.

* Celý Třinec zpívá– 140 000 Kč

Štývarův dětský sbor známý nejen u nás, ale i v zahraničí, letos oslaví již padesát let od svého založení. K tomuto výročí je připravena celá řada akcí, pěveckých soutěží a koncertů a vydáno bude i nové vzpomínkové DVD. 688 hlasů, finanční podpora z DMS 1485 Kč.

* Nové audiovizuální techniky v divadelní tvorbě– 42 000 Kč

Prostředky budou využity na dovybavení Školy dramatických umění a divadelního sálu digitální kamerou, dataprojektorem, promítacím plátnem a počítačovou technikou, které pomohou mladým divadelním ochotníkům ke zkvalitnění divadelního řemesla. 535 hlasů, finanční podpora z DMS 1080 Kč.

* Auto pro mobilní hospic– 150 000 Kč

Grant bude využit na zakoupení automobilu Škoda Fabia Combi, což umožní plánované i náhlé výjezdy k pacientům mobilního hospice Ondrášek. Ten vznikl v Ostravě před pěti lety a umožňuje i nevyléčitelně nemocným lidem prožít poslední část života důstojně doma mezi svými blízkými. 397 hlasů, finanční podpora z DMS 4833 Kč.

* Pohyb je náš kamarád– 40 000 Kč

Vybavit tělocvičnu moderními tělocvičnými prvky pro každodenní cvičení, podpořit rozvoj talentu dětí z gymnastického kroužku, posílit zájem o sport a zvýšit možnost využití při odpoledních aktivitách pro celé rodiny nyní může díky finančnímu příspěvku mateřská škola Oty Synka v Ostravě-Porubě.397 hlasů, finanční podpora z DMS 4914 Kč.

* Hiporehabilitace aneb S koníky nám to klape– 30 000 Kč

Občanské sdružení Chewal v Bystřici nad Olší se věnuje především hipoterapii a hiporehabilitaci, což jsou léčebné metody pro děti a dospělé s tělesným či mentálním postižením s využitím koní. Z grantu bude zakoupen mobilní přístřešek pro koně. 302 hlasů, finanční podpora z DMS 1890 Kč.


Projekt zaměstnanců pivovaru Radegast:

* Sportem pro zdravý život našich dětí– 180 000 Kč

Grant umožní pořízení jízdních kol, in-line bruslí, lyžařských setů, GPS přístrojů a dalšího vybavení pro sportovní a turisticko-poznávací činnost nejen pro žáky Základní a mateřské školy v Nošovicích, ale i pro místní organizace a občanská sdružení v obci. 1444 hlasů, finanční podpora z DMS 1674 Kč.


Projekt Rady reprezentantů:

* Materiální vybavení pro mladé stolní tenisty– 178 000 Kč

Sportovní klub Frýdlant nad Ostravicí je zaměřen na výchovu mladých nadějí s cílem udržet a zatraktivnit stolní tenis pro mládež do 18 let. Z grantu nyní budou pořízeny nové hrací stoly, míčky, dresy a další vybavení. 253 hlasů, finanční podpora z DMS 108 Kč.
>> Bude vás zajímat

Celkem bylo zasláno: 67 projektů od 64 organizací
Frýdecko-Místecko: 26 projektů
Ostrava: 29 projektů
Třinecko a Jablunkovsko: 12 projektů
Do veřejného hlasování postoupilo: 26 projektů


Výsledky hlasování:

Celkem zasláno: 17 945 hlasů
Internet: 10 443 hlasů
Hlasovací kupony: 4348 hlasů
DMS zpráva: 1577 hlasů = 3154 bodů (1909 DMS = 51 543 Kč)
(Celkový nárůst hlasů oproti loňskému roku se zvýšil o 31 procent)
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!

Autor: Jitka Hrivňáková

26.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZZ, MVP: Ostrava, práce po celé ČR, Volat předem Po a St od 9.00 do 11.00 hod. e-mail: edermanova@volny.cz, Podmínkou je vyuční litst. Práce ve výškách. , ŘP sk.B výhodou., Pro občany EU možnost sepsání smlouvy na dobu neurčitou.. Pracoviště: Paposabu družstvo, Hasičská, č.p. 551, 700 30 Ostrava 30. Informace: Palyukh Elena, +420 774 312 076. Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 22 000 Kč Úředníci ve skladech Asistent/ka oddělení produkce. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Novoveská 1264/9, Ostrava - Mar. Hory, Kontakt: životopis zasílat na email: lucie@ofir.cz v českém i anglickém jazyce, jinak nebudou zařazeni do výběrového řízení , , Naše firma se zabývá především kovovýrobou. V současné době hledáme asistentku týmu produkce a logistiky. Nabízíme smlouvu na HPP. Týdenní pracovní doba je 40,0 hodin., , Popis práce: , - kontrola a vystavování dodacích listů, skladové hospodářství, správa dokumentace, - kontrola kvality materiálu, kontrola docházky, občasný nákup materiálu, , Požadavky: , - AJ slovem i písmem - denní komunikace, polský jazyk výhodou, - PC - excell, word, email, - řidičský průkaz , - zkušenosti v oblasti logistiky výhodou nikoliv podmínkou, , Zaměstnanecké výhody: stravenky. Pracoviště: Ofir service s.r.o.,, Novoveská, č.p. 1264, 709 00 Ostrava 9. Informace: Barbora Davídková, +420 596 635 836,775 615 498. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 14 900 Kč Svářeči Svářeč/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ZamK, Pracoviště: Krištofova 1443/27, Ostrava - Radvanice, Kontakt telefonicky Po-Pá od 8 do 15 hod. na č. 775 755 138, e-mailem: personalni@prilezitost.eu, osobně po předchozí tel. domluvě., , Požadavky:, Vyučení ve strojírenském oboru, dobrá pracovní morálka, , Praxe - není podmínkou., Typ svářečského oprávnění nerozhoduje - jakékoliv platné svářečské oprávnění., , Směnnost: Ranní 6.00 - 14.00 , odpolední 14.00 - 22.00 , noční 22.00 - 06.00.. Pracoviště: Příležitost pro každého, s.r.o., Krištofova, č.p. 1443, 716 00 Ostrava 16. Informace: , . Informační technologie - Informační technologie Programátor 45 000 Kč Programátoři počítačových aplikací specialisté Programátor/ka PLC systémů - senior/ka. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZamK, Místo výkonu práce: Vratimovská 689/117, Kunčice, 719 00 Ostrava 19, V případě zájmu se dostavte v dopoledních hodinách na adresu pracoviště nebo pište na e-mail: gabriela.pchalkova@arcelormittal.com, , Požadavky:, Znalost hutního a ocelářského průmyslu v ČR, Evropě i ve světě, technické VŠ vzdělání (elektrotechnika, informatika) podmínkou, znalost anglického jazyka ústně i písemně (včetně znalosti technické angličtiny), znalost ukrajinského jazyka ústně i písemně. Znalosti a praxe v oboru min. 3 let. Znalost a přehled PLC systémů (GX IEC Developer, Melsoft iQ Works, CoDeSys, Easy Builder, Citect Scada, Wonderware, STEP 7). Schopnost řešit problémy, vysoká pečlivost a samostatnost. Flexibilita. Výborné komunikační a organizační schopnosti.. Pracoviště: Arcelormittal ostrava a.s.,, Vratimovská, č.p. 689, 719 00 Ostrava 19. Informace: Gabriela Pchálková, +420 595 686 890.

Branný závod Wolfram 2018 ve vojenském výcvikovém areálu Libavá.
9

Studenti Matičního gymnázia zvítězili v branném závodu středních škol

Kapitán Baníku Ostrava Milan Baroš takhle slavil s trenérem Bohumilem Páníkem páteční cenné vítězství 2:1 ve Zlíně.
10

Glosa Martina Ruščina: Baroš jako „Pepi“ Bican?

Požáry v kraji způsobily statisícové škody

VIDEO, FOTOGALERIE/ Ke třem požárům objektů na Ostravsku a Novojičínsku vyjížděli v noci na pondělí a v pondělí ráno moravskoslezští hasiči.

Následky noční vichřice v kraji: spadlé stromy, tisíce odběratelů bez elektřiny

FOTOGALERIE/ Bouře Fabienne, která se v noci z neděle na pondělí přehnala přes republiku, řádila i v Moravskoslezském kraji.

Výmluvná obchodní zástupkyně roky vytloukala klín klínem

Žena podle žaloby ve více než 250 případech sepsala s klienty smlouvy o půjčce nebo poskytnutí úvěru.

Policisté dopadli zloděje, který ruské kapele v Ostravě ukradl auto s aparaturou

Pátrání po nenechavci netrvalo dlouho. Soud na muže uvalil vazbu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT