Mládež a dospělí mohou využívat asi šedesátimetrový tobogán, který patří k nejoblíbenějším atrakcím. V areálu koupaliště je také celá řada příležitostí ke sportovnímu vyžití: jsou zde dvě hřiště na nohejbal, kuželky, badminton, stolní tenis a pétanque. Návštěvníkům slouží i dva tenisové kurty a dvě hřiště pro beach volejbal. Dospělí a sportovci si tu přijdou na své a kromě koupání si mohou vyzkoušet celou řadu sportů.

„Rodiny s malými dětmi jsou našimi nejčastějšími hosty. Během letní se sezony jich k nám každoročně zavítá kolem třiceti tisíc. Právě pro děti od tří do patnácti let bychom chtěli vybavit zdejší areál novým dětským hřištěm s celou řadou atrakcí, které zde zatím citelně chybí. Kdysi v minulosti zde hřiště s průlezkami pro děti bylo, vše však má svou životnost,“ posteskl si ředitel Správy tělovýchovných a rekreačních služeb města Třince Radek Procházka.

Podle návrhu by již do zahájení příští letní sezony mělo na třineckém letním koupališti vyrůst zcela nové dětské hřiště s celou řadou atrakcí, novým pískovištěm, řetízkovou houpačkou, pružinovými houpačkami, kolotočem, lezeckou stěnou a krásným dřevěným domečkem i s verandou – vše k lepšímu využití volného času a hlavně pro radost malých návštěvníků. „Na prvním místě musí být bezpečnost, všechny hrací prvky musí být ukotveny na kobercových gumových podložkách. Bude to vyžadovat i velké terénní úpravy, vše musí odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům,“ představuje projekt, jímž nyní usilují o grant z programu Prazdroj lidem, Radek Procházka.

Pokud se vše podaří, projekt získá podporu veřejnosti a dostatečný počet hlasů, pak se rodiny s dětmi mohou na zdejším koupališti již příští léto těšit na krásné chvilky plné dětské radosti.

Celkové náklady na projekt: 731 809 Kč
Požadovaná částka: 300 000 Kč
Kód pro DMS: DMS PLR16
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!