Budova je obklopená krásnou rozlehlou zahradou se vzrostlými listnatými a jehličnatými stromy, jejíž součástí je i dřevěná „letní učebna“.

„Cílem našeho projektu je modernizovat školní hřiště mateřské školy, které dnes již nevyhovuje hygienickým ani bezpečnostním normám. Současné herní prvky jsou staré téměř čtyřicet let a mnohé již musely být z bezpečnostních důvodů odstraněny. Počet dětí v mateřské škole přitom neustále narůstá a zdejší hřiště by bylo ke hraní jako stvořené,“ představuje projekt, jímž usilují o grant v programu Prazdroj lidem, ředitelka školy Hana Kachtíková.

Snahou je doplnit hřiště o nové herní prvky – houpačky, průlezky, pískoviště, plochy na míčové hry, aby mohla být zahrada daleko více využívána a sloužila svému účelu – sportovnímu a pohybovému vyžití dětí v dopoledních i odpoledních hodinách. Mnohé moderní prvky jsou konstruovány tak, aby je mohly využívat k pohybovým aktivitám a rozvoji motoriky i děti s handicapem a různými zdravotními problémy.

Hřiště budou využívat nejen děti z mateřské školy, odpoledne by mohlo být volně přístupné i pro širokou veřejnost – například pro maminky s dětmi z Klubu maminek, které školu navštěvují v rámci kroužků a různých aktivit. Příjemné prostředí s využitím dřevěných laviček, stolů a altánu může sloužit k posezení i dalším obyvatelům obce, například seniorům či návštěvníkům místní knihovny, která je rovněž v objektu mateřské školy.

„Chtěli bychom udělat vše pro to, aby bylo zdejší hřiště využíváno k volnočasovým aktivitám, sportování, ale i k odpočinku. Pokud se to podaří, chceme jej slavnostně otevřít již příští rok v červnu ke Dni dětí. Byl by to pro všechny ten nejkrásnější dárek,“ shodli se zaměstnanci školy.

Celkové náklady na projekt: 130 000 Kč
Požadovaná částka: 80 000 Kč
Kód pro DMS: DMS PLR23
Vše o projektu Prazdroj lidem ČTĚTE ZDE!