„Jsou pro nás obrovsky důležité," radoval se trenér Zdeněk Pommer mladší z prvního úspěchu svých svěřenkyň v této sezoně, po kterém se odlepily ode dna tabulky. „Potřebovaly jsme zvednout hlavy, skóre 0:9 už bylo hrozivé," přiznala smečařka Veronika Kadlecová, kteráv zápase zakončila všechny vítězné sety Ostravy – dvakrát z podání, při mečbolu z útoku. „Jsem ráda, že to tak vyšlo," usmívala se jedna z nejzkušenějších hráček v týmu. „Potěšilo mě, že esa byla z mých servisů, který není zase až tak moc super," dodala Kadlecová.

„Věděl jsem, že největší soupeř pro nás dnes nebude tým SG, ale nervozita, a to se potvrdilo," vrátil se ostravský kouč k průběhu zápasu, v němž Ostrava nezvládla druhý set. „Párkrát jsme si nepřihrály a polevily na servise, kterým jsme přestaly Brno tlačit. Potom je to vždycky složité," doplnila Kadlecová. „Udělali jsme v něm dvanáct nebo třináct nevynucených chyb a sami si ho prohráli," nevěřícně kroutil hlavou Pommer. „V obraně byl náš výkon podprůměrný a na přihrávce průměrný," konstatoval kouč. Spokojen byl naopak s podáním, útokem i výkonem nahrávačky.

V dalším kole Ostrava hraje v sobotu ve Šternberku. „Určitě nám to teď půjde lépe, snad se karta začíná obracet," přeje si smečařka další body.

TJ Ostrava – SG Brno 3:1 (15, –23, 24, 17)

Rozhodčí: Z. Grabovský a L. Grabovský, čas: 111 min. Nejvíce bodů: Kadlecová 25, Langová 16, Polášková 15 – Nálezková 16, Kubíčková 13, Holečková 8. Ostrava: Langová, Mayerhoferová, Polášková, Pinková, Zedníková, Kadlecová, libero Elblová – Kukučová, libero V. Šípová, Zemanová.