Letos dovolenou strávil v Holandsku, kde Arrows bojovali v Poháru vítězů pohárů, a v dresu reprezentace na Pražském baseballovém týdnu.

„Už je to pěkná řádka let, kdy jsem byl někde na dovolené. Naposledy to bylo před patnácti lety. Nijak mi to ale nechybí. Mě by stejně nebavilo válet se třeba u moře, a po dvou dnech bych už hledal aktivnější vyžití. Život, který vedu, mi absolutně vyhovuje. S reprezentací jsem třeba projel celý svět,“ nestěžuje si ostravský matador.

Letos jste kromě Poháru vítězů pohárů hrál i na Pražském baseballovém týdnu, kde jste s reprezentací po dlouhých letech zvítězili.

Nato prvenství jsme čekali dvanáct let. Společně s Pavlem Budskýmz brněnských Draků jsme jedinými pamětníky minulého vítězství. Letos sice na Pražském baseballovém týdnu nebyla taková konkurence, přesto bylo hodně těžké tam uspět. Výběr Prahy, ale především americký tým a Australané byli hodně silní. Já osobně si toho vítězství moc cením.

Vy osobně jste s baseballem získal už mnoho trofejí. Jak moc si vážíte vítězství v Praze?

Jsou samozřejmě turnaje, jako mistrovství Evropy, nebo světa, které jsou výše. I účast ve finále s Arrows stavím na vyšší úroveň. Přesto je to velký úspěch. Jde přece jen o mezinárodní turnaje, kde hrají přední evropské, ale i zámořské celky.

Ještě před dvěma lety jste v reprezentaci plnil funkci asistenta trenéra. Nyní jste se vrátil k hraní. Vyhovuje vám ta změna?

Určitě. Kolikrát, když se nároďáku nedařilo, mě hodně svrběly ruce. Na druhou stranu koučování byla obrovská zkušenost. Teď už ale zase hraji a dávám do hry všechno.

Kromě vás oblékli v Praze reprezentační dres i další tři hráči Arrows, vnější polař Malík a nadhazovači Řeháček s Bokajem. Jak se jim vedlo?

Kuba Malík se brzy zranil a moc toho neodehrál. Kluci na nadhozu se ukázali ve výborném světle. Oba nastoupili do důležitých zápasů a vedli si moc dobře. Mám velkou radost z toho, jakou roli postupně v reprezentaci získávají. Dostávají šanci v těžších zápasech, než když v nároďáku začínali.