Dvojzápas na brněnském MZLU bude pro ostravské Arrows z hlediska postupových šancí jedním z klíčových. Ostravané zatím zuby nehty drží čtvrtou, poslední postupovou příčku do vyřazovacích bojů. Tabulka je ale našlapaná a o semifinále bojuje pět celků.

Minulé ročníky baseballové extraligy postrádaly napětí. Už od začátku soutěže se extraliga rozdělila na dvě poloviny. První čtyři celky se rychle utrhly a mířily za účastí v play-off. Spodní polovina tabulky se pak připravovala na boje o udržení. Zajímavé věci se tak děly až v semifinále. Letos je situace diametrálně odlišná. O čtyři místa pro semifinále bojuje pět celků a jeden z nich dostane Černého Petra.

Za vše mohou brněnští MZLU, kteří letos udělali velký výkonnostní skok a v současné době jsou na druhé příčce tabulky. Právě s tímto soupeřem se dnes utkají ostravští Arrows. „MZLU mělo vždy dobrý tým. Každý rok jim ale něco chybělo,“ tvrdí Aleš Navrátil, který sám v tomto brněnském týmu nějakou dobu hrával. „Mlži hodně těží ze široké základny. V Brně je baseball oblíbeným sportem. MZLU vznikli jako béčko Draků a hráči, kteří se neprosadili v Dracích, šli hrát tam. To je jejich velká výhoda. Navíc letos mají i docela dost štěstí a všechno jim zatím vychází,“ dodává Navrátil.

I přesto je ale druhé místo MZLU velký překvapením. V průběhu soutěže nasbírali brněnští baseballisté pouze pět porážek. Z pěti proher ale dvakrát podlehli Arrows. „MZLU letos hodně míchá kartami. Je překvapením soutěže, na druhé straně ale mají hodně dobrý tým. Teď se nám povedly tři zápasy v řadě a doufáme, že na ně navážeme,“ podotkl kouč nadhazovačů David Fiala. Arrows teď třikrát v řadě vyhráli a probuzení přišlo především na pálce. V posledních čtyřech utkáních nasbírali Ostravané více než deset doběhů. „Paradoxně nás hodně zvedl prohraný divoký duel v Olomouci, kde jsme místním Skokanům podlehli 12:14. Tam nám nevyšel zápas především na nadhozu. Kluci na kopci si uvědomili svou zodpovědnost, tým se celkově semknul a od té doby to šlape,“ pochvaluje si Fiala. Zda forma Arrows vydrží, ukáže dvojzápas se silnými MZLU Brno. Ten v jihomoravské metropoli začíná v sobotu 14. července od 13 hodin.