Když se Ščerbová před závodem podívá do učebnic, obvykle pak létá daleko. "Moc se mi do toho v Maďarsku nechtělo, ale už před kvalifikací mi trenér řekl, ať se jdu učit, abych skákala daleko. Před finále už jsem se na to jedním okem podívala sama. Zatím to funguje," usmívala se atletka.

Přestože předvedla druhý nejlepší výkon české historie, 680 centimetrů s mírně nedovolenou podporou větru jí stačilo jen na stříbro. Životní výkon byl málo, o jediný centimetr dále doskočila Ruska Nazarovová. "Klüftová kdysi na tomhle mistrovství za 675 brala zlato, já mám jen stříbro. Ale smutná nejsem, považuju to za velký úspěch," prohlásila Ščerbová. "Už jsem si zvykla, že když skáču já daleko, tak ostatní taky. Dálkařky se letos zbláznily, tak doufám, že se v Japonsku zblázním ještě více," usmála se Ščerbová.

Dvacetiletá atletka má letos před sebou poslední velký závod - mistrovství světa v Ósace. S Japonskem už má kladnou zkušenost. "Před dvěma lety jsem závodila v Jokohamě. Všichni nadávali na počasí a je fakt, že tam bylo horko a vlhko, ale mě se tam skákalo dobře. Už se tam těším. Mám ráda suši, snad si na něm pochutnám," řekla Ščerbová.

Teď si užívá volna a relaxuje. Volný čas už netráví s výškařem Jaroslavem Bábou, se kterým se před nedávnem rozešli. "Ale dále spolu vycházíme dobře," podotkla Ščerbová, kterou trenér Aleš Duda znovu zapojí naplno do přípravy příští týden. "Teďka chodím hodně na rehabilitace. Příprava na Ósaku bude asi jen doma, možná vyjedem na pár dnů do Tater. To se loni osvědčilo," uvedla Ščerbová.