Modrožlutý dres v srpnu na zkoušku v přípravě oblékne finský útočník Lasse Riitesuo z celku Happee Jyväskylä, a pokud se mu v klubu zalíbí, zřejmě s ním podepíše smlouvu na další sezonu.

Riitesuo je zatím jediným hráčem v dějinách finské ligy, který dokázal v jednom utkání vstřelit devět gólů. Třicetiletý rekordman a bývalý finský reprezentant se nyní může objevit v českých extraligových halách. "Zatím to vidím tak padesát na padesát. Domluvili jsme se, že v srpnu si za nás zahraje na turnaji Czech Open v Praze, a pak se pobavíme," řeklmanažer FBC Pepino Ostrava Rolf Franke.

Finský kanonýr je však možnosti působení v Ostravě příznivě nakloněn. Po letech doma ho láká zkusit florbal v zahraničí. "Na naši nabídku hned kývl. Ale samozřejmě, že je to otázka peněz. My jsme ovšem kvalitního borce z ciziny sháněli už dlouho, tak si myslím, že bychom to nějak utáhli. Možná by tady nebyl celou sezonu, ale až od ledna. To všechno se teprve uvidí," uvedl Franke.

Riitesuo patřil k postrachům finské ligy. V životní sezoně před dvěma roky dal 55 gólů a na 20 přihrál. "Hrál v jedné lajně s Mikou Kohonenem, famózním borcem, možná nejlepším hráčem na světě. Už to o něčem mluví, že si ho vzal do útoku," upozornil Franke. Od roku 2005 má však Riitesuova produktivita sestupný trend. Vloni nasbíral 57 bodů a letos 33, i tak za poslední tři sezony nastřílel v lize 110 branek. "Kdyby tady byl spokojený, slíbil jsem mu, že mu o vánocích přivedeme do manšaftu z Finska ještě nějakého kamaráda stejných kvalit," podotkl Franke.