Krč má Ostravanům co vracet, v minulých dvouletech jim podlehla v semifinále. I v baseballu existuje podobná rivalita jako mezi fotbalovou Spartou a Baníkem. Hráči Krče se se svými ostravskými kolegy moc nemusí. Nazývají je chachary, Ostravané zase svého soupeře mají za věčného stěžovatele, jemuž se pořád něco nelíbí. Ať už jde o hřiště, zázemí, nebo výkony rozhodčích.

Už tak dost rozjitřenou atmosféru ještě rozvířily poslední dva ročníky extraligy, které tyto soupeře svedly k vzájemnému boji o finále. V něm byli v obou případech úspěšnější hráči Arrows. Velkou rivalitu si může vychutnat i televizní divák, souboj Krče s Arrows vysílá Česká televize, která se tak snaží napravit fakt, že téměř celou základní část extraligy ignorovala tým českého vicemistra.

„Krč patří rozhodně mezi méně oblíbené týmy. To ale vůbec neřešíme. Chceme uspět a vybojovat si lepší pozici pro play-off. V posledních dnech máme velmi dobrou formu, teď se ukáže, kde je naše místo. Víme, že se můžeme měřit s nejlepšími, musíme to ale dokázat,“ burcuje svůj tým trenér nadhazovačů Arrows David Fiala.

Proti Krči bude Ostravanům chybět nadhazovačská dvojka a velký hecíř Jan Řeháček, který právě pro tento zápas dostal zasloužené volno. „Honza se letos hodně trápí. Je vidět, že se moc snaží, přitom mu to ale příliš nejde. Každý den je na hřišti a jeho tréninková morálka je fantastická. Doufáme, že mu odpočinek pomůže a že se právě díky pauze vrátí v mnohem lepší formě. Potřebuje prostě na baseball na chvíli zapomenout a trochu si odpočinout,“ nabízí Fiala recept na probuzení spícího reprezentanta.