Od 32letého hráče se v ostravském týmu očekává zkušenost, bojovnost a vůle po vítězství. „Přestože v loňské sezoně nedostával příliš příležitostí, má dostatek zkušeností a v lize už něco odehrál,“ řekl kouč Ostravy František Rón.

„V Ostravě jsem už před lety hrál, takže jsem tak trochu věděl, do čeho jdu. Nezastírám, že při mém rozhodování hrál roli i trenér Rón. Je skutečnou autoritou a má můj velký respekt. Ví, co chce, chová se ke každému hráči stejně, a to semi líbí,“ dodal Stuchlý.

Na prvním tréninku se trenéru Rónovi hlásila jen část týmu. Prášil s Pospíšilem se připravují s českou reprezentací, Uhlíř s Klimánkem odjeli na univerziádu do Bangkoku a nadějný Lukáš Palyza je v kádru reprezentační osmnáctky, kterou čeká mistrovství světa v Bulharsku. Americký rozehrávač Mike Mitchell se k týmu připojí 1. září, v USA se snaží pro Novou huť najít kvalitního pivota.

O Jaroslava Prášila projevily zájem kluby v Německu, zatím je ale vše na mrtvém bodě. „Chytřejší budeme v jeho případě asi až na konci srpna,“ uvedl šéf klubu Ladislav Kudela. Nové působiště si hledá pivot Martin Ides, Michael Dostál posílil nováčka soutěže z Kolína.

Nový ročník nejvyšší soutěže začíná v říjnu, první dvě kola hrají Ostravané v Nymburku a Prostějově. Poprvé se představí na domácí palubovce 10. října s Brnem.