Švýcarům padl Riitesuo do oka na nedávném turnaji Czech Open v Praze, kde už Fin nastoupil v dresu Ostravanů. Tím však jeho epizodní působení v moravském klubu přinejmenším pro nejbližší měsíce skončilo. Zástupci Wileru bez velkého přemlouvání někdejšího finského reprezentanta zlákali k odchodu do kvalitnější švýcarské soutěže.

"Na jednu stranu se nedivím, že po nabídce Wileru skočil. Jde za lepším florbalem i podmínkami. U nás byl jen na zkoušku, smlouva podepsána nebyla, ale tohle jednání mi úplně fér nepřijde a trochu mě to štve," řekl manažer ostravského klubu Rolf Franke.

Z ostravských sítí po týdnech vyjednávání vyklouzla velká ryba. Na kvalitní posilu z Finska však klub nerezignoval. "Sháníme dále. Od včerejška už probíhají přes mail konkrétní jednání s jiným zkušeným, devětadvacetiletým hráčem," uvedl Franke. "Navíc pořád není vyloučeno, že Riitesuo třeba o Vánocích ve Wileru skončí a mohl by jít k nám. Ve zlém jsme se nerozešli, on si to rady pochvaloval. Ty okolnosti mě mrzí, ale zase chápu, že nabídka takového klubu se neodmítá," dodal Franke.