Už jen několik dní zbývá do startu Ostravského maratonu. Běh, který je součástí mistrovství ČR veteránů, mistrovství Moravy a Slezska a Česko-polsko-slovenského poháru, pořádá Maraton klub Seitl.

Záštitu nad závodem převzal primátor Ostravy Petr Kajnar, který by se měl běhu osobně zúčastnit.

„Příprava tratě a dalších věcí, které s maratonem souvisejí, je v plném proudu. Věříme, že i prostředí, ve kterém se závod poběží, přiláká mnoho závodníků. Část okruhu, na kterém se maraton uskuteční, totiž povede i Komenského sady a běžci na něm absolvují celkem sedm kol,“ říká technický ředitel podniku Otto Seitl.

„I když do startu závodu mnoho času nezbývá, zájemci se ještě stále mohou přihlásit. Stačí jen vyplnit přihlášku a zaplatit startovné, které činí 350 Kč. Bližší informace najdou zájemci na našich webových stránkách http://mkseitl.blogspot.com/,“ prozradil Seitl.

Ti, kteří se rozhodnou poprat se se zrádnou a náročnou tratí budou za svou odvahu odměněni. „Kromě finanční odměny pro ty opravdu nejrychlejší, máme připraveny i ceny pro všechny ostatní běžce. Každý závodník dostane tričko, v cíli medaili a diplom. Po doběhnutí závodu je samozřejmě pro všechny zajištěno občerstvení,“ dodal Seitl.

Ostravský maraton ale není jediným během, který se v sobotu 8. září uskuteční. Druhým vytrvalostním závodem v našem městě bude již tradiční Běh Deníku. Ten bude rozdělen do šesti kategorií: chlapci a dívky od 6 do 10 let, chlapci a dívky do 18 let a ženy a muži nad 18 let. Trať pro dětské kategorie bude měřit 1400 metrů, dospělí pak budou muset uběhnout 2400 metrů. Prvních deset běžců v cíli každé kategorie získá věcnou cenu Deníku. Ostravský maraton 2007 startuje v sobotu 8. září 2007 v 10 hodin pod věží Nové radnice na Prokešově náměstí.