Poslední zápas základní části extraligy mají za sebou baseballisté ostravských Arrows. V dohrávce v pražské Krči se se svým soupeřem utkali v přímém souboji o třetí místo a tím i o možnost vyhnout se v semifinále play-off brněnským Drakům. Arrows sice zvítězili 4:3, na bronz po základní části to ale nestačilo.

Ostravské Arrows čekal před zápasem s pražskou Krčí veletěžký úkol. Pokud chtěli přeskočit svého nedělního soupeře na třetí místo v tabulce, museli jej na jeho půdě porazit o sedm bodů. Arrows Krč porazili 4:3, k požadovanému rozdílu se ale ani nepřiblížili. „Samozřejmě jsme se o to chtěli pokusit. Krč je ale natolik silným soupeřem, že to bylo spíš zbožné přání. Není to tým, který by zvlášť doma prohrával o hodně,“ tvrdí nejzkušenější hráč Arrows Aleš Navrátil. „Přesto můžeme být docela spokojeni. Vítězství nad tak silným celkem je vždy hodně pozitivní. Před play-off jsme získali tolik potřebné sebevědomí,“ pochvaluje si třiatřicetiletý baseballista.

Ostravany tak v semifinále čeká téměř neřešitelný úkol. O postup do boje o zlato se utkají s brněnskými Draky, kteří vyhráli tuzemskou soutěž dvanáctkrát v řadě. „My jsme letos vyhlásili útok na titul. V průběhu sezony se neustále zlepšujeme. Chceme zlato, a tak musíme Draky vyřadit. A je docela jedno, jestli to bude v semifinále, nebo ve finále,“ neskrývá Navrátil vysoké sebevědomí. „Letos jsme s nimi už dokázali otočit zápas. Myslím si, že i oni z nás mají docela respekt. Když budeme hrát stoprocentně v obraně, vyjde nám nadhoz a budeme i pálit, můžeme vyhrát celou sérii,“ dodal ostravský matador.

S Draky se Arrows utkali dvakrát v řadě ve finále a vždy dokázali jednou zvítězit. Porazit Brňany v třízápasové sérii ale bude mnohem větší oříšek. „Už nejsou, co bývali. I oni se pořádně nadřou, aby nad námi zvítězili,“ pumpuje Navrátil spoluhráčům sebevědomí. Semifinále play-off však začíná až koncem září. Do té doby si Navrátil se čtyřmi dalšími spoluhráči zahraje na evropském šampionátu.

Arrows kromě zkušeného matadora budou ve španělské Barceloně reprezentovat nadhazovači Řeháček s Bokajem, vnější polař Malík a zadák Čech. „Na šampionát se hodně těším. Budeme hrát proti špičkovým týmům a jedině tak se můžeme zlepšovat. Doufám, že tam neuděláme ostudu a že se nám povede udělat dobrý výsledek,“ přeje si Navrátil. Český nároďák stále čeká na premiérovou medaili. Třeba to vyjde zrovna letos.

Výsledek:

Krč Altron - Arrows Ostrava 3:4.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří MZLU Express Brno - Krč Altron. Série se hrají na tři vítězství a začínají 22. září.

Konečná tabulka

 

1. Draci Brno 28 25 3 89,3

2. Express Brno 28 20 8 71,4

3. Krč Altron 28 17 11 60,7

4. Ostrava 28 17 11 60,7

5. Technika Brno 28 15 13 53,6

6. Olomouc 28 8 20 28

7. Tegola Titans 28 6 22 21,4

8. Blansko 28 4 24 14,3