„Je to nejlépe obsazený turnaj v naší přípravě,“ konstatoval trenér DHL Jaroslav Tomáš a dodal, že Innsbruck i Jastrzębie jsou účastníky Ligy mistrů a k předním celkům polské ligy patří také Radom. „Máme nový mančaft, který se teprve skládá, takže to pro nás bude obrovská zkušenost,“ připomíná ostravský kouč, že po minulé sezoně z týmu odešli blokaři Cerha (Opava), Jedlička (ukončil aktivní kariéru), smečaři Burrow (Sete/Fr.), Ching (Ankara/Tur.) a M. Tomáš (angažmá si vyřizuje). Novými tvářemi jsou naopak blokař Michálek, brazilští smečaři Boscatti, Leal a trio juniorů Malínek, Kuchař a Červený.

„Proti loňsku je družstvo sice oslabeno, ale je v něm víc cítit bojovný duch, což je podstatné, a dobře pracuje v přípravě. Na tom budeme v sezoně stavět,“ řekl Tomáš, který bude na Ostrava Cupu postrádat univerzála Konečného, který plní reprezentační povinnosti, a blokaře Kubalu, jenž se věnuje plážovému volejbalu.

V úterý nekompletní tým DHL porazil v přípravném zápase Opavu 3:2. „Soupeř, který v létě hodně posílil a bude patřit k nejlepším celkům extraligy, nastoupil v plné síle,“ potěšila výhra ostravského kouče. „Utkání naznačilo, že náš výkon jde nahoru a můžeme hrát s jakýmkoliv soupeřem. Velice dobře jsme bránili, ale na smeči ještě máme problémy,“ přiznal Tomáš, který udělal velkou změnu v sestavě.

„Na smeč se vrátil Aleš Správka a na postu libera místo něj teď zkoušíme naše odchovance. Proti Opavě poprvé nastoupil Marek Gelnar a nezklamal. Očekávám, že souhra týmu se zlepší na domácím turnaji, “ prozradil kouč DHL.

 

Program turnaje:

Čtvrtek - 14 hod.: DHL Ostrava - Innsbruck, 17 hod.: Radom - Jastrzębie, pátek - 9 hod.: Radom - DHL Ostrava, 11.30 hod.: Jastrzębie - Innsbruck, 14 hod.: Innsbruck - Radom, 16.30 hod.: DHL Ostrava - Jastrzębie.