Pořadatelem běhu je Maraton klub Seitl Ostrava. Záštitu nad celou akcí převzal primátor města Ostravy Petr Kajnar. Ostravský primátor je velký sportovní fanda. Jeho nejoblíbenější disciplinou je nejspíš právě běh. Proto by se měl zřejmě maratonu i osobně zúčastnit.

Největší starost však dělá organizátorům v posledních dnech počasí. V Ostravě po většinu týdne vytrvale pršelo a nikdo neví, jestli se déšť bude snášet i na hlavy běžců, nebo ne. Pořadatelé jsou však optimističtí a dobrá nálada je neopouští ani při pomyšlení na deštivý závod.

„Pršet bude! Dokonce budou i záplavy. Čeká nás záplava skvělých výkonů a odvážných běžců,“ říká se smíchem na rtech technický ředitel maratonu Otto Seitl. Pořadatelé připravili pro závodníky stejnou trať, na které se běželo v loňském roce. „Poběží se na okruhu, který prochází Komenského sady a dále pak vede po nábřeží k Sýkorovu mostu a nazpátek. Start a cíl bude před Novou radnicí na Prokešově náměstí. Závodníci uběhnou celkem sedm kol,“ prozradil Seitl.

Součástí Ostravského maratonu je i tradiční Běh Deníku, který je určen pro širokou veřejnost. Organizátoři samozřejmě nepřipravili trasu, která by měřila 42,195 km, což je délka maratonského běhu. Závod bude rozdělen do dvou hlavních kategorií, dětské a dospělé.

Trať pro děti bude měřit 1400 m, dospělí uběhnou 2400 m. Dětská kategorie je pak rozdělena na chlapce a dívky od 6 do 10 let a chlapce a dívky do 18 let. Dospělí jsou rozděleni na muže a ženy od 18 let. „Všichni, kteří se na pořádání závodu a všech doprovodných akcí podíleli, věří, že si běžci maraton užijí. Všichni účastníkům přejeme, aby se jim dařilo, aby si dobře zasportovali a hlavně, aby byli se svým výkonem spokojeni a ze závodu si odnesli dobrou náladu,“ zakončil Seitl.

Ostravský maraton 2007 startuje dnes v 10 hodin před Novou radnicí na Prokešově náměstí.