Do hlavní soutěže dorostenců byli přímo nasazeni na základě umístění novém žebříčku tři hráči TJ Mittal Ostrava – Javůrek (5), Knybel (17) a Holáň (19). Další trojice musela hrát náročnou kvalifikaci o 16 postupových míst. Všichni nakonec postoupili mezi 32 hráčů hlavní soutěže a s výjimkou Holáně postoupili mezi nejlepších šestnáct.

Beneš zde byl vyřazen pozdějším vítězem Františkem Obešlem z Vlašimi po vyrovnaném boji 1:3, Klimek prohrál s Markem Obešlem. Knybel a Bajger postoupili mezi posledních osm hráčů, když vyřadili prvoligové hráče Pinku (Litoměřice) a Štepku (Vlašim).

Další kolo již vystavilo pro oba hráče konečnou - Knybel prohrál s F. Obešlem 1:3 a Bajger s Volným 0:3. Až do finále postoupil Jiří Javůrek po vítězství nad Šírůčkem a Volným (oba Havířov). Ve finále, které se hrálo ve 23 hodin, nakonec podlehl F. Obešlovi.

V soutěži kadetů se nenaplnily obavy trenérů, že se na výkonu Ostravanů negativně podepíše náročný program ze soboty, kdy hráli 10 až 12 těžkých utkání. Vítězem se stal Jan Holáň, který ve finále porazil Ondřeje Bajgera 3:2. Třetí skončil Michal Beneš, jenž prohrál v semifinále s Holáněm. Bajger s Benešem postoupili navíc do finále čtyřhry, pro vyčerpání z náročného programu však k němu nenastoupili.

Další tři hráči Mittalu - Michalík, Valošek a Janků jeli do Prahy s cílem postoupit z kvalifikace. To se jim podařilo a obsadili celkové 17. až 24. místo. „Výsledek turnaje prokázal, že kluci jsou na sezonu dobře připraveni. I přes neúčast nejlepšího dorostence oddílu Merty, který je zraněn, byly zejména výkony kadetů Beneše a Bajgera mezi dorostenci, tedy hráči o tři až čtyři roky staršími, příslibem do budoucna,“ uvedl šéftrenér klubu Zbyněk Bajer.