Ti absolvovali společně s maratonci úvodní půlkolečko, které vedlo Komenského sady. Zatímco vytrvalci pokračovali dále po Havlíčkově nábřeží, závodníci Běhu Deníku probíhali cílem.

Stejně jako Ostravského maratonu, i Běhu Deníku se zúčastnil zdravotně postižený sportovec. Ladislav Valtr ze sportovního oddílu ZŠ Manes v Havířově absolvoval běh i přesto, že je upoután na invalidní vozík. Heroický výkon spolu s ním předvedl i jeho kolega Rostislav Puščizna, který svého kamaráda po celou dobu závodu tlačil. „I přes déšť jsme se na závod těšili a líbil se nám. Věřím, že příští rok bude Běhu Deníku přát počasí a zúčastní se ho daleko více závodníků,“ přál si Rostislav Puščizna.

Dětskou kategorii vyhrála Dominika Váchová. V dospělých byl mezi muži nejrychlejší Pavel Juřica. Ženám vládla Veronika Kohůtová. Všichni závodníci dostali v cíli zajímavé ceny Deníku za svou odvahu a sportovní nasazení. Nejstarším účastníkem Běhu Deníku byl Josef Krejčí, kterému je letos 58 let. Od Deníku dostal i speciální cenu věnovanou nejstaršímu závodníkovi. Ve stejné chvíli jeho syn bojoval o umístění v maratonu.

Přestože účast nebyla tak vysoká jako v minulých letech, všichni běžci si tuto akci velice užili. Deník bude samozřejmě pořádat Běh i příští rok, proto už teď jeho organizátoři posílají pozvánku všem, kteří letos kvůli rozmarům počasí svůj start odložili.