„První utkání s Innsbruckem jsme špatně rozehráli, byl to souboj tří hráčů proti šesti,“ vrátil se trenér DHL Jaroslav Tomáš k úvodní prohře 0:3 a ocenil jen výkony brazilského smečaře Nuneze, libera Gelnara na přihrávce a univerzála Červeného. „Proti Radomi už šla naše hra nahoru a zlepšený výkon jsme potvrdili vítězstvím s Jastrzębie,“ dodal kouč, který se musel obejít bez reprezentačního univerzála Konečného a blokaře Kubaly.

Ostravští volejbalisté se v úterý a ve středu zúčastní turnaje v Opavě, poslední herní prověrku před startem nového ročníku extraligy absolvují v pátek na domácí palubovce s mistrem Polska Belchatowem. „Současný mančaft je bojovnější a lépe brání v poli. Důležité je, že dobře začal sezonu Zaťko na nahrávce,“ hodnotil trenér Tomáš omlazený tým DHL.

Z něj v létě odešli blokaři Cerha (Opava), Jedlička (ukončil aktivní kariéru), smečaři Ching (Ankara/Tur.), Burrow (Sete/Fr.) a M. Tomáš (vyřizuje si zahraniční angažmá). Novými tvářemi se stali blokař Michálek z Benátek nad Jizerou, brazilští smečaři Nunez s Boscattim a na postu libera odchovanec Gelnar.

Herní příležitost dostávala v přípravě i trojice juniorů DHL - smečaři Červený, Kuchař a blokař Malínek. Další změnou v týmu je přechod Správky z postu univerzála na smeč.

Výsledky:

DHL Ostrava - Innsbruck 0:3, Radom - Jastrzębie 3:1, Radom - DHL Ostrava 3:2, Jastrzębie - Innsbruck O:3, Innsbruck - Radom 2:3, DHL Ostrava - Jastrzębie 3:0. Konečné pořadí: 1. Radom 6 bodů (skóre 9:5), 2. Innsbruck 4 (8:3), 3. DHL Ostrava 2 (5:6), 4. Jastrzębie 0 (1:9).