Tým vstoupí do nového ročníku první ligy až v sobotu domácím zápasem s Eco Investmentem Praha, jeho duel úvodního kola s mistrovskou Chrudimí byl odložen kvůli startu soupeře ve Futsal Cupu. "Favority ligy jsou obhájce titulu Chrudim a pražský Eco Investment. My chceme projít bezpečně do play off a bojovat o mistrovský titul," uvedl na dnešní tiskové konferenci nový sportovní ředitel klubu Rostislav Brož, který ještě minulý rok seděl společně s Radkem Koreným na trenérské lavičce.

Na prostředí v Brušperku i na nový povrch v hale si hráči zatím stále ještě zvykají. "Věřím ale, že hala bude brzy naší velkou výhodou. Stejně jako fanoušci, kteří při našem pohárovém utkání naznačili, že bychom mohli mít v Brušperku opravdu domácí prostředí," poznamenal kapitán mužstva Dušan Kašický.

Hráčský kádr doznal několika změn: odešli Vladimír Mudrík, René Kovařík a Jan Janovský, který hostuje v polském klubu Jango Katovice a bude k dispozici až pro play off. Na hostování z Mikesky přišel Radomír Koval, z Ostravy se vrátil i Vítězslav Komár a z VŠB Ostrava pak Radim Jelínek. Opora mužstva reprezentant Tomáš Sluka hraje druhou fotbalovou ligu za Opavu a futsalistům Jistebníku pomůže až ve vyřazovací části.