"Poměry v českém florbalu se moc nemění. Střešovice jsou pořád napřed, ostatní stagnují, a tak chceme do play off z co nejlepší pozice a pak útočit na medaili," řekl dnes manažer Ostravy Rolf Franke novinářům. Podle něj se síla Tatranu neotupila ani poté, co odešel Švéd Johan von der Pahlen. "Jako náhradu získali Pražané reprezentanta Richtera, což je podle mě ještě lepší hráč než švédský útočník," uvedl Franke, jehož klub svedl v posledních letech se Střešovicemi řadu zajímavých finálových bitev, ovšem na titul nikdy nedosáhl a loni přepustil místo ve finále Havířovu.

Pepinu se nepovedlo angažovat finského kanonýra Lasseho Riitesua, který po turnaji Czech Open neodolal lákání švýcarského účastníka Poháru mistrů Wiler-Ersigenu. "Mohli jsme jeho odchodu zabránit, ale nemělo to cenu. Riitesuo byl naším jednáním nadšen, udělal nám ve Finsku skvělou reklamu. I proto na začátku října pro pohárové utkání s Blanskem a další dva duely extraligy se Střešovicemi a Havířovem využijeme dalšího finského útočníka Pasi Kotilainena a pak se rozhodneme, zda u nás zůstane. V testování Finů hodláme pokračovat," řekl Franke. Změn v kádru není moc, tou největší je odchod reprezentačního útočníka Marka Lébla do švýcarského Davosu.

Slabinou Ostravy v přípravě byla ofenziva. "Dávali jsme na můj vkus málo gólů, ale trenér chtěl vyzkoušet všechny hráče, a tak ani výsledky na turnajích Czech Open, kde jsme skončili hned v osmifinále, a Pegres Cupu v Havířově, kde jsme byli třetí, nebyly ještě ideální. Snad se to zlepší," uvedl Franke. V úvodu sezóny bude tým postrádat i zraněného mladého reprezentanta Poláška.

Klub o víkendu zprovozní přetlakovou halu v areálu ZŠ na Rostislavově ulici v Ostravě, kde budou družstva trénovat. "Je to investice na patnáct dvacet let a měla by nám ušetřit miliónové částky, které platíme za pronájmy hal. Klub jsme loni vybavili luxusními vozy, kterými se teď hráči přepravují. Škoda, že nevyšlo sloučení s Vítkovicemi, to bychom mohli směle zaútočit na zisk titulu," tvrdí manažer FBC Pepino.