"Je to škoda, ale nic s tím nenaděláme," řekl novinářům Jiří Kotiba z organizačního výboru. V Ostravě se neukáže ani exotická výprava Jordánska, která svůj start v termínu bez vysvětlení nepotvrdila. Konečný seznam účastníků tak čítá 120 jmen z 16 zemí.

Bez kubánských šampionů se pozornost příznivců zaměří na české borce. Ti budou válčit o poslední místa v nominaci na říjnové mistrovství světa v Chicagu. Sebelepší výsledek však zatím nemusí garantovat účast, boxerský svaz totiž zápolí s nedostatkem financí a na vlastní náklady do Spojených států vyšle patrně pouze Štěpána Horvátha v kategorii do 69 kilogramů.

"Další boxeři si budou muset sehnat sponzorské peníze, takhle do Chicaga pojedou Jan Sojka ve váze do 71 kilogramů a Zdeněk Chládek v hmotnosti do 64 kilogramů," podotkl reprezentační trenér Svatopluk Žáček. Podle něj by Českou republiku v ideálním případě mohlo reprezentovat šest boxerů, ale vše se bude odvíjet od ekonomické situace.

Kandidáti pro světový šampionát mají na Velké ceně jednu z posledních šancí probít se do Žáčkova užšího výběru, pak už má reprezentace v plánu jen dvě soustředění v Ústí nad Labem a Ostravě. "Velká cena je pro nás poslední ostrá prověrka před mistrovstvím světa, na soustředěních pak se už budeme připravovat pouze se sparingpartnery," dodal Žáček.