Jednoznačným favoritem série jsou Draci, kteří získali dvanáct titulů v řadě. Ostravané si ale na ně před semifinále hodně věří. „Před sezonou jsme vyhlásili útok na titul. Byli bychom alibisté, kdybychom teď cíle měnili. Pokud chceme zlato, stejně musíme Draky porazit. A je jedno, jestli v semifinále, nebo ve finále,“ tvrdí bojovně trenér nadhazovačů Arrows David Fiala. „Kluci teď poslední dny makají na více než sto procent. Uvědomují si, o co jde. Mám z nich velkou radost,“ pokračuje ostravský kouč.

Nejen dlouhodobá statistika je ale na straně soupeře. Z osmadvaceti zápasů letos Brňané jen třikrát prohráli. Ze čtyř utkání porazili Arrows třikrát. „Jsme favority a své role se nezříkáme. V Česku nehrajeme extraligu proti soupeři, ale proti sobě. Jen když nám zápas nevyjde, má protivník šanci,“ opáčí trenér reprezentace a Draků Arnošt Nesňal.

Přednedávnem se česká reprezentace vrátila z Mistrovství Evropy. V kádru nároďáku bylo třináct Draků a pět baseballistů Arrows. Jedná se tedy v boji mezi Arrows a Draky o předčasné finále? „Když přejdeme přes Draky budeme hodně nahoře. Pak už by nás neměl nikdo zastavit,“ věří dvacetiletý sportovec. Teď už zbývá jen jeden, ale zdaleka nejtěžší krok. Vyhrát v semifinálové sérii třikrát a postoupit dál. Loni i předloni ve finále získali Ostravané jen jedno vítězství.

Jak tedy na Draky? Rozhodovat se bude asi na nadhozu. „Máme lepší nadhazovače než soupeř. Řeháček i Bokaj byli na evropském šampionátu lídry reprezentace. Kromě toho ale máme i nejširší nadhazovačskou baterii. To bude naše výhoda,“ věří Fiala svým svěřencům, kterým se speciálně věnuje. První zápasy semifinále jsou na programu tuto sobotu a neděli, kdy sérii mezi Draky a Arrows přivítá brňenský městský baseballový stadion v Komárově. „Pokud alespoň jednou nevyhrajeme, budeme hodně zklamaní. Myslím si ale, že můžeme uspět i v obou utkáních. Rozhodně to není utopie,“ troufá si Fiala. „Když podáme standardní výkon nemají šanci,“ zůstává v klidu Nesňal.

Obě utkání -sobotní i nedělní začínají v 17.00 hodin.