Roman a Michal Marešové v minulých dnech úspěšně vybojovali s ligovým mistrem Chrudimí postup do další fáze futsalové Ligy mistrů, nyní budou měsíc hrát za svůj mateřský Havlíčkův Brod, aby se na semifinálovou skupinu Ligy mistrů vrátili do Chrudimi.

Domácí druholigový tým vedl nad Jistebníkem ve čtvrtfinále poháru už 3:1, ale hostům se podařilo v 35. minutě srovnat. „Hned po rozehrání jsme ale dostali čtvrtý gól, a to nás zlomilo,“ přiznal trenér Jistebníku Radek Korený. Svou roli prý sehráli i rozhodčí. „Neuznali nám dva góly, které byly podle mne regulérní,“ přiblížil Korený.

V emotivním závěru byl vyloučen hostující Blažej, a hosté tak dohrávali v šesti. „Přijelo nás k utkání jen sedm. Chyběli nám Špaček, Koval a další hráči, kteří jsou zraněni. Navíc se projevilo, že v úvodu sezony nejsme v dobré psychické ani herní formě,“ uzavřel Korený.

Havlíčkův Brod se v semifinále utká s vítězem duelu Jeseník – Vysoké Mýto.

Havlíčkův Brod - CC Jistebník 5:4 (1:1). Branky: 11. P. Mareš, 23., 26., 35. R. Mareš, 40. M. Mareš - 9. Hvolka, 34. Blažej, 35. a 40. Kašický. ŽK: Blažej, Krayzel, Myška, Žiga – M. Mareš. ČK: 40. Blažej (Jistebník). Diváci: 100.

Sestavy:

Havlíčkův Brod: Rezničenko – P. Mareš, M. Mareš, R. Mareš, Šnobl, Fišer, Stojan, Moučka, Kaplan, Kubát, Janota.

Jistebník: Krayzel, Myška - Kašický, Kožušník, Blažej, Žiga, Hvolka, Komár, O. Jelínek.