V ní byl tým DHL vyřazen ve čtvrtfinále a místo obhajoby titulu skončil pátý. „Letos se opět chceme probojovat mezi čtyři nejlepší celky do semifinále a poprat se o medaili,“ přiblížil Kopecký ambice ostravských volejbalistů. „Liga mistrů byla obrovský úspěch, ale v extralize se o úspěchu nedá hovořit. Teď trochu začínáme znovu a věřím, že druhá etapa bude kratší než ta první k titulu, která trvala osm let,“ řekl generální ředitel firmy DHL.

Během léta došlo v týmu k řadě změn. „Situace je pro nás velice těžká, dost hráčů nám odešlo, ale počítali jsme s tím, že se v Lize mistrů zviditelní a bude o ně zájem. Nebylo v našich silách, abychom Chinga a Burrowa udrželi,“ vysvětlil Kopecký největší oslabení kádru.

Dva nové smečaře klub získal z Brazílie, posilou v obraně je zkušený blokař Michálek. „Oba Američané byli výrazné osobnosti, bude složité je nahradit,“ přiznal kouč Jaroslav Tomáš. „Nunes je šikovný hráč a bude posilou. Boscatti ještě dost chybuje v útoku, ale je to obrovský rváč,“ tvrdí trenér.

Posilou je podle něj i Správka, který se z postu libera vrátil na smeč. „Podává lepší výkony než oba Brazilci,“ dodal Tomáš. „Je to pro mě příjemná změna,“ svěřil se Aleš Správka. Novou roli má i blokař Kubala, který se stal hrajícím asistentem. „V první řadě jsem hráč. Trenér určitě nepočítá s tím, že budu vedle něj sedět během zápasů na lavičce a radit,“ má jasno bývalý reprezentant Přemysl Kubala.

Letní přípravu absolvovalo družstvo DHL v nekompletní sestavě, nejcitelnější byla absence reprezentačního univerzála Konečného. „Většinu turnajů a přípravných zápasů odehráli junioři a tomu odpovídaly i výsledky. Přesto nejsem pesimista, i s tímto kádrem chceme hrát semifinále. Družstvo má proti loňsku bojovnějšího ducha a na tom se musí stavět,“ konstatoval Tomáš. „Sezona určitě nebude jednoduchá, ale v žádném případě nemusí být špatná,“ tvrdí blokař Ondřej Michálek, který Ostravu považuje za jeden z nejsilnějších týmů.

První zápas nového ročníku extraligy sehraje DHL Ostrava v neděli od 18 hodin v Opavě. Doma se poprvé představí příští čtvrtek 27. září proti ČZU Praha.

VK DHL Ostrava
1.Martin Kadlc..22.189.nahrávač
2.Jakub Červený..18.200.smečař
3.Roman Kozák..22.194.smečař
4.Tomáš Kuchař..19.193.smečař
5.Vojtěch Malínek..19.198.blokař
6.David Konečný..25.192.univerzál
8.Přemysl Kubala..32.202.smečař
7.Ondřej Michálek..30.200.blokař
8.Přemysl Kubala..34.202.smečař
9.Rangel Boscatti..21.191.smečař
10.Juraj Zaťko..19.190.nahrávač
11.Marek Gelnar..22.182.libero
14.Zdeněk Ledvoň..25.205.blokař
15.Aleš Správka..28.196.smečař
16.Petr Kořistka..21.193.smečař
18.Eduardo Nunes..24.191.smečař

Předseda správní rady klubu: František Kopecký, manažer klubu: Tomáš Zedník, trenér: Jaroslav Tomáš, asistent trenéra: Přemysl Kubala, masér: Stanislav Šereda.

Přišli: Ondřej Michálek (Benátky nad Jizerou), Rangel Boscatti, Eduardo Nunes (oba z angažmá v Portugalsku), Marek Gelnar (odchovanec DHL), Jakub Červený, Tomáš Kuchař, Vojtěch Malínek (všichni z týmu juniorů DHL).

Odešli: Ryan Burrow (Sete/Fr.), Tony Ching (Ankara/Tur.), Jiří Cerha (Opava), Marek Tomáš (zahraniční angažmá), Zbyněk Jedlička (ukončil aktivní kariéru).