Opavským volejbalistům se vstup do extraligy nepovedl. Na palubovce Ústí nad Labem prohráli nečekaně 2:3. „Shořeli jsme na servisu a přihrávce. Soupeř nás přehrál tvrdým podáním a kolektivním pojetím hry,“ krčil bezradně rameny trenér Opavy Martin Demar. Zápas se vůbec nepovedl americké posile Marku Dushramovi. „Udělal strašně moc chyb, nešlo mu téměř vůbec nic. Místo něj se posunul Rybníček a na postu univerzála šel Piovarči. Naše hra se zvedla, jenomže mladí domácí hráči nám za stavu 16:10 dali tři esa a bylo po nás,“ zlobil se trenér Demar, kterému začíná pomalu docházet trpělivost.

V neděli čeká jeho svěřence derby s Ostravou, která je podstatně silnější soupeř, než bylo ve čtvrtek Ústí nad Labem. „Musíme podat kolektivní výkon, skočit po každém míči a opět brousit palubovku jako loni,“ hledá cestu k úspěchu Martin Demar a opavským fanouškům vzkazuje: „Věřím, že diváky naše první prohra neodradila. Moc bych si přál, aby nás v neděli přišli v co největším počtu povzbudit.“

Ostravští volejbalisté měli ve čtvrtek volno, neboť kvůli opravám brněnské haly budou utkání 1. kola hrát až 4. října. Extraligovou premiéru nové družstvo DHL zažije až zítra. „Opava přes léto posílila a v domácím prostředí je favoritem, ale nic jí nedáme zadarmo,“ slibuje za svůj tým trenér Jaroslav Tomáš.

Obejít se ale musí bez blokaře Zdeňka Ledvoně. „Má přetržené křížové vazy v levém koleni, v úterý jde na operaci. Je to velká smůla, dostával se do formy,“ posteskl si kouč DHL a dodal, že šanci dostane mladý Vojtěch Malínek. „Čeká nás velice těžký soupeř, kterého respektujeme, ale přesto chceme uspět,“ přeje si Tomáš vítězný vstup do sezony.

Poslední prověrkou ostravských volejbalistů byl minulý týden souboj s mistrem Polska z Belchatowa. „Prohráli jsme 1:4, ale naše nové družstvo se potřebuje sehrávat a utkání s tak kvalitním soupeřem je velkým přínosem. Zápas naznačil, že bojovností můžeme uhrát dobré výsledky,“ tvrdí kouč DHL.

 

Výsledky 1. kola: Č. Budějovice - ČZU Praha 3:0 (15, 23, 16), Zlín - Liberec 1:3 (-22, -20, 16, -21), Kladno - Příbram 3:2 (23, -26, 11, -22, 12), Ústí n. L. - Opava 3:2 (15, 23, -21, -19, 15), utkání Brno - DHL Ostrava odloženo na 4. října. Program 2. kola - dnes: ČZU Praha - Brno, Příbram - Zlín, Ústí n. L. - Kladno, neděle: VK Opava - DHL Ostrava (18 hod.), pondělí: Liberec - Č. Budějovice.