S velkým sebevědomím odjížděli baseballisté ostravských Arrows do Brna. Na dvanáctinásobného mistra v řadě, brněnské Draky, si hodně věřili. A zpočátku to tak vypadalo i na hřišti. V prvním utkání Arrows lépe pálili, na své konto si připsali více hitů a jen kvůli dvěma chybám v poli Drakům podlehli. „Opustilo nás štěstí,“ posteskl si americký kouč Ostravských Anthony Bennett. „Byli jsme lepším týmem. Měli jsme víc odpalů a několikrát nás Draci zastavili jen s velkými potížemi. Někdy je holt baseball krutým sportem,“ smutnil trenér Arrows.

Kromě prohry ztratili Ostravané i spolehlivého hráče na první metě, mladého Michala Jurdzina. Na jeho místě tak musel v druhém duelu zaskočit právě kouč Bennett. I v druhém zápase si Arrows připsali více odpalů než soupeř. Opět jim to ale bylo k ničemu. „Rozhodly mentální chyby. Na pálce jsme byli lepší, na nadhozu to bylo vyrovnané. V poli a na metách jsme ale několikrát chybovali a to nás stálo vítězství. Je to paradox, vždycky jsme byli silní hlavně v poli, a teď jsme to právě v obraně prohráli,“ podotkl nadhazovač Jan Řeháček, který v druhém utkání držel dlouho naděje Arrows.

Smutnými víkendovými hrdiny pak byli bratři Kubovčíkové. V prvním zápase udělal dvě hrubky v poli mladší Martin, ve druhém se pak v závěrečné směně při obrovském náporu nechal chytit na třetí metě starší Petr. „Beru to na sebe. Trochu mě v tu chvíli zmátl trenér, na to se ale nemůžu vymlouvat. Byl jsem hodně agresivní, možná to bylo až na škodu,“ sype si Kubovčík popel na hlavu.

Po dvou utkáních tak Ostravané prohrávají s favoritem 0:2 na zápasy. Snad jen zázrakem by mohli ještě sérii hranou na tři vítězství otočit. „Já bych to ale tak beznadějně neviděl. Dokázali jsme si, že jsou hratelní. Prostě je dvakrát dáme doma a v pátém duelu už to bude vabank,“ věří i přes nepříznivý stav třetí meta Arrows Martin Kubovčík.

Flintu do žita nehází ani Bennett. „Už jsme se s nimi několikrát potkali v sezoně a sehráli jsme s nimi velmi vyrovnané zápasy. To se potvrdilo i teď o víkendu. Jedinou věcí, kterou mají na své straně, je jejich historie. Tu se ale pokusíme změnit. Chtěli jsme alespoň jednu výhru, přesto se ale nevzdáváme,“ hecuje své svěřence sedmatřicetiletý Američan. „Pořád máme tak čtyřiceti– až padesátiprocentní šanci. Oba dny se Draci třepali jako osiky a měli z nás pořádný vítr. Nezvítězil lepší, ale šťastnější tým,“ věří v obrat série starší z bratrů Kubovčíků Petr.

Jestli se obrat Ostravanům povede, můžete sledovat výjimečně už v pátek v porubském baseballovém areálu. Pokud Arrows zvítězí, bude v sobotu na programu čtvrtý zápas semifinálové série.

Výsledky semifinále play off: Draci Brno – Arrows Ostrava 7:3 a 5:3.