Bez bodu se po porážce 1:5 vraceli z Pardubic hráči VŠB Ostrava, a jelikož Mikeska doma alespoň remizovala s pražským Benagem 3:3, odnáší si titul nejúspěšnějšího regionálního týmu víkendu. V hale Sarezy se odehrávalo strhující drama dosud bezbodových týmů. Mikeska musela otáčet skóre a šest minut před koncem vedla 3:2, ale tento stav neudržela. Ostravští futsalisté navíc přišli o dva hráče, když postupně museli do šatny brankář Bortlík a Tondra.

„Chybějí nám zkušenosti, které by nám proti Benagu pomohly udržet vedení,“ přiznal kouč Mikesky Patrik Mičkal. „Jsem zklamaný, protože jsem věřil, že vyhrajeme. Nedá se nic dělat. Musíme jít dál. Učíme se a nějakou dobu to ještě bude trvat,“ dodal.

Jistebník odrovnaly čtyři inkasované góly v rozmezí 29. až 34. minuty, ve kterých Šumperk otočil stav z 1:2 na 5:2. „Vůbec nechápu, co se s týmem stalo. Tři čtvrtiny zápasu hrajeme jako z partesu a soupeře takřka nepustíme do šance, a pak přijde nevysvětlitelný kolaps. Nedokážu si to nijak vysvětlit,“ přiznal sportovní ředitel Jistebníku Rostislav Brož.

Ostravští vysokoškoláci bojovali o víkendu v Pardubicích, ovšem bez úspěchu. Vedli sice gólem Martina Kapsy, ale poté už stříleli jen domácí. „Měli jsme velkou šanci za stavu 1:0, jenže jsme ji nedali," povzdechl si kapitán VŠB Jiří Lalák. „Domácí byli tentokrát lepším týmem," uznal sportovně.

Výsledky:

Delta Real Šumperk - CC LKW Jistebník 6:3 (1:1) Branky: 20., 29. Navrátil, 32., 39. Strnad, 33. Málko O., 34. Konečný - 12. Hvolka, 29. Čavera, 36. Kašický.
Jistebník: Myška, Pikulík - Žiga, Hvolka, Maruchnič, Kašický, Blažej, Komár, Kratochvíl, Koval, Jelínek O., Čavera.

Mikeska Ostrava - Benago Praha 3:3 (0:1) Branky: 25. Potůček, 33. Kornák, 34. Musial - 20., 37. Filinger, 32. Martínek.
Mikeska: Bortlík, Bilík - Musial, Kornák, Demel, Štverka, Rodek, Potůček, Mecner, Tondra, Manďák, Vojtek.

Pardubice - VŠB Ostrava 5:1 (1:0) Branky: Jeřábek 3, Netolický, Svoboda – Kapsa.

 

Další výsledky: Eco Investment - Chrudim 8:5 (3:3), Vysoké Mýto - Hodonín 6:0 (2:0), Mladá Boleslav - Kladno 3:3 (0:0).