Opavským nevyšel vstup do utkání. Dělali zbytečné chyby a v jejich souhře to občas pořádně zaskřípalo. Ostravský tým si udržoval až čtyřbodový náskok a zdálo se, že první sada se odehraje v jeho režii. Jenomže přišla koncovka a Opava se začala zvedat. Šťastný Malčíkův servis znamenal vyrovnání a následný blok Rybníčka poslal domácí dokonce do vedení. Demarův výběr byl rázem na koni, ovšem náskok 24:22 ve vítězství nepřetavil. Dramatické rozuzlení zvedalo diváky doslova ze sedadel, oba týmy se střídaly ve vedení, domácí ale udělali více chyb a nakonec se radoval jejich soupeř - 32:34.

Ve druhém dějství měl opět mírně navrch DHL. Po servisu Nunese, který nevybral Rybníček, vedli hosté 13:10. Tento bodový rozdíl vydržel až do koncovky. Opavě sice nešla upřít snaha, jenomže chyby vyplývající z nesehranosti ji srážely na kolena, a tak i druhá sada se stala kořistí ostravského týmu.

Ve třetím setu se pokoušeli domácí o zvrat, ale bezúspěšně. Podařilo se jim utéct do dvoubodového trháku, jenomže jen na chvíli. Hlavně na příjmu to Opavským několikrát zaskřípalo, a když jim nešel ani servis a nedařilo se ani Rybníčkovi, zvládla Ostrava i třetí set a celé utkání vyhrála 3:0. „Celý tým musím pochválit za bojovnost. Vstup do sezony se nám povedl a spokojen mohu být i s výkonem,“ pochvaloval si trenér Ostravy Jaroslav Tomáš. „Pro vývoj utkání byl hodně důležitý první set, jehož dramatickou koncovku jsme zvládli. Ve dvou zbývajících jsme domácí předčili bojovností a v obraně na síti,“ vrátil se k průběhu derby trenér DHL.

Domácímu kouči Martinu Demarovi příliš do řeči nebylo. „I když náš výkon byl lepší než ve čtvrtek v Ústí nad Labem, ale bylo to málo. V prvním setu nás zařezal lajnový rozhodčí Duda, který pustil jasný aut. Na to se ale vymlouvat nechci. Stále nám chybí smečař – a to je znát,“ přiznal trenér Martin Demar.

VK Opava - DHL Ostrava 0:3 (-32, -22, -18).

Rozhodčí: Činátl, Němeček, diváci: 400.

 

Opava: Cerha, Kellum, Sukuba, Rybníček, Piovarči, Malčík, libero Kysela - Rodek, Dusharme.

Ostrava: Konečný, Michálek, Kubala, Správka, Zaťko, Nunes, libero Gelnar - Boscatti.

 

Další zápasy 2. kola: ČZU Praha - Brno 3:1 (18, 20, -15, 23), Příbram - Zlín 3:1 (19, -22, 19, 23), Ústí n. L. - Kladno 0:3 (-21, -21, -20). Utkání Liberec - Č. Budějovice se hraje dnes (17.30, ČT 4 Sport).