V pátek budou mít první příležitost sérii prodloužit. „I přes dvě prohry jsem stále optimista. Když vyhrajeme první zápas, smeteme je na vlně vítězství. V Brně jsme měli obrovskou smůlu a věřím, že potřetí do té řeky neštěstí nevstoupíme,“ hecuje hráče trenér nadhazovačů David Fiala, který je přesvědčen, že Arrows v Brně i přes dvě porážky nezklamali.

„Byli jsme opravdu lepší. Pokud se dostaneme do vedení, Draci nemají protizbraň. Svou roli bude hrát i domácí prostředí. U nás hrajeme o hodně lépe než venku. Uvidíte, když se nám povede první zápas, ještě je hodně potrápíme. Klidně můžeme sérii i otočit. Cíl zůstává stejný - porazit Draky a dostat se do finále. Tam už by to byla snadná záležitost,“ neztrácí optimismus Fiala.

Ostravský tým bude pod velkým tlakem, protože každé zaváhání znamená konec nadějím. „Myslím si, že to může být naše výhoda. Ve druhém zápase bylo vidět, že kluci až moc chtěli. Trochu jim to svazovalo ruce. Teď ale nemáme co ztratit a budeme hrát v klidu. Draci musí, my můžeme. Rozhodně nejsme pod psychickým tlakem," odmítl spekulace ostravský kouč.

Před pátečním utkáním musí Arrows řešit problémy se sestavou. Ne všichni jsou totiž zcela fit. „Naše první meta Michal Jurdzin se zranil v prvním zápase a určitě nebude k dispozici. Má natržený sval a přes veškerou snahu lékařů pro něj asi sezona skončila. Stoprocentně fit není ani Petr Kubovčík. Patří ale k našim základním pilířům a určitě nastoupí,“ posteskl si Fiala.

A kdo by měl Jurdzina nahradit? „Patrně tam začneme s Jakubem Malíkem. V Brně si to místo vyzkoušel kouč Tony Bennett, ale našim názorem je, že by hráči měli hrát a trenéři trénovat. Každopádně ani varianty s Tonym na první metě se nevzdáváme.“

Série každopádně skončí tento víkend. Pokud Arrows uspějí v pátek i v sobotu, v neděli je čeká rozhodující duel v Brně. Arrows mají dva skvělé nadhazovače, ale nebude to na obrat málo? „Pravdou je, že Draci mají více kvalitních nadhazovačů. My se opíráme o dvojici super hráčů, Bokaje s Řeháčkem. Ve třetím zápase by tak přišla řada na Zdendu Votavu, který určitě má na to Draky zastavit. Zdenda je odpočatý a má určitě velkou chuť do baseballu. Může to být jeho velké představení," dodal Fiala.

Třetí zápas se hraje v pátek od 14 hodin, případný čtvrtý duel je na programu o den později ve stejný čas.